Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Misafir Üniversite Öğrencilerinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Misafir Üniversite Öğrencilerinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
Misafir Üniversite Öğrencilerinden Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği’nden bir heyet, Suriyeli misafirlere yönelik çalışma yapan STK’ları ziyaret kapsamında Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, ülkemizde üniversite okuyan 8 ayrı ülkeden 35 misafir öğrenciden oluşan bir heyetle Suriyeli misafirlere yönelik çalışma yapan sivil toplum kuruluşları ile Suriye okulları, kamp ve yetimhane ziyaretleri kapsamında Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

28 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezini gezen öğrencilere daha sonra Suriyeli misafirlere dönük yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Bülbülzade Vakfı kurum müdürü Cumali Kaplan tarafından yapılan bilgilendirme toplantısında Suriyeli misafirlere dönük eğitim, kültür, STK tecrübe paylaşımı ve sosyal yardım alanlarında yapılan çalışmalardan bahsedildi. Kaplan, toplantıda yabancı öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

Ziyaret, Bülbülzade Vakfı önünde çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.