Miraç ve Hz. Peygamber

0
177

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde faaliyet gösteren Anadolu Platformu üyesi Umut-der’in konferanslar dizisinin son konuğu Ömer Döngeloğlu oldu.

Ömer Döngeloğlu Gelibolu’da Camii Kebir Mahallesinde faaliyet gösteren Anadolu platformu üyesi Umut İlmi Araştırmalar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

3 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirilen program Camii kebir mahallesinde açık alanda gerçekleştirildi. Sokağa kurulan platform üzerinde icra edilen programa yoğun ilgi vardı.

“Miraç ve Hz. Peygamber” konulu sohbete Döngeloğlu’nun yanı sıra Türkiye Kur’an okuma birincisi Zühtü Paşa Camii İmam Hatibi Adem Karabey ve Dünya Kur’an okuma birincisi Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı da katıldılar.

Konuk hocalar okudukları Kur’an-ı Kerim ile dinleyenlerin gönüllerini yıkadılar. Dernek genel sekreteri Erol Sert’in selamlama konuşmasının ardından programa geçildi.

Ardından Yazar ve İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu yaklaşık 1 saat süren sohbetinde Peygamber sevgisinden bahsetti ve şehitler toprağı Gelibolu’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Katılanların büyük bir huşu içinde dinledikleri etkinlik saat 23.30 da sona erdi.

Ayrıca Roman ilahi gurubunun söylediği ilahi ve ezgiler de geceye renk kattı. Programa Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanı Mahmut Çetin, Gelibolu İlçe Müftüsü İsmail Yıldız ile yaklaşık 1500’e yakın vatandaş katıldı.