Miraç Gecesi İhya Edildi

0
159

Ülfet Derneği tarafından düzenlenen “Miraç, Arınma ve Yükseliş” konferansı yoğun katılımla gerçekleşti.

Ülfet Derneği’nin Miraç Kandili dolayısıyla tertiplediği “Miraç, Arınma ve Yükseliş” konferansı, Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar’ın hatipliğinde gerçekleştirildi. 2 Nisan Salı günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda icra edilen programa, dernek gönüllülerinden oluşan kalabalık bir topluluk katılım gösterdi

EGP öğrencilerinden Hüseyin Gülşen’in yaptığı Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kürsüye gelen Gazi Kılıçparlar, bu ve benzeri özel önem atfedilen gecelerin, hassasiyet sahibi kişilerin bir araya gelme ve anlaşılması gereken asıl önemi idrak edebilmeleri adına önemli olduğunu vurgulayarak, Miraç Gecesi ile ilgili bir konuşma yaptı.

“Unutmamalıyız ki, ‘Rabbimizin nazarında miracımızın gerçekleşebilmesi için bireysel (hasenat) ve toplumsal (salihat) sorumluluklarımızı tekrar gözden geçirmemiz elzemdir ve namazı olmayanın miracı da olmaz!” diyen Kılıçparlar, konuşmasını güncel meselelere dair bilgiler vererek devam ettirdi.

Program sonrasında ise Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu tarafından hazırlanan “Fuat Sezgin & Müslüman Bilim Adamları” Fotoğraf Sergisi katılımcılar tarafından gezildi.

Aynı saatlerde ise Ülfet Derneği Solaklı Okuma Salonu’nda düzenlenen miraç programının konuşmacısı eğitimci yazar Abdullah Çiçek oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.