Minik Yüreklere Dokundular!

0
Minik Yüreklere Dokundular!

İyilikder Adana Temsilciliği, Suriyeli sığınmacılara yönelik kış yardımlarını sürdürüyor.

İyilikder Adana Temsilciliği tarafından yürütülen "Çocuklar Üşümesin" kampanyası çerçevesinde kış yardımları devam ediyor.

Son olarak, Yüreğir ilçesine bağlı Çağırkanlı Köyünde çadırlarda zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışan çoğunluğu çocuk yaklaşık 300 Suriyeli sığınmacıya kıyafet, ayakkabı ve Kur'an-ı Kerimden oluşan yardım dağıtımında bulundu.

Daha önceden de yaptığı farklı organizasyonlarla ihtiyaç sahibi kimselerin yardımına koşan İyilikder Adana Temsilciliği, yardımlarını artırarak devam ettiriyor.  

Yapılan yardım organizasyonuna İyilikder gönüllüleri başta olmak üzere Adanalı hayırseverlerin ilgisi yoğun oldu. Yapılan yardım organizasyonunda; İyilikder görevlileri tarafından daha önceden belirlenen ve kayıt altına alınan ailelere kışlık kıyafet, ayakkabı, ev eşyası ve Kur'an-ı Kerimlerin olduğu paketler verildi.

Çadırları ziyaret ederek onlarla yakından ilgilenen yardımseverlerden hediyelerini alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Programa katılanlar hazırlanan paketleri ihtiyaç sahiplerine tek tek dağıtarak aile sakinleriyle hasbihal etti. 

Çocuklara da çeşitli ikramların yapıldığı organizasyonda konuşan İyilikder yetkilileri, yardımların artarak ve çeşitli alanlara da evrilerek devam edeceğini belirttiler.