Minik Taekwondocuların Kuşak Heyecanı

0
Minik Taekwondocuların Kuşak Heyecanı

İstikrar Spor Kulübü, Taekwondo kurslarına katılan öğrencilere kuşak imtihanı düzenledi.

İstikrar Spor Kulübü, Taekwondo kurslarına katılan öğrencilere kuşak imtihanı düzenledi. 15 Ocak Pazar günü İstikrar Spor Kulübü Spor Salonunda düzenlenen imtihana İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, Taekwondo Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Veysel Döşüçukur, taekwondo antrenörleri Mecit Demir ve Rukiye Kaplan ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Programda bir konuşma yapan İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, bu güzel organizasyonun bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirterek, çocuklarını spordan uzak tutmayan velilere teşekkür etti.

Taekwondo Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Veysel Döşüçukur ise yaptığı konuşmada sporun faydalarına değinerek,  uzak doğu sporu olan Taekwondo’nun İslam kültürüne çok yakın değerler taşıdığını söyledi.

Konuşmaların ardından Taekwondo hocaları Mecit Demir ve Rukiye Kaplan yönetiminde öğrenciler kuşak imtihanına alındı. Gruplar halinde imtihana alınan yaklaşık 60 öğrenciden 40 öğrenci sarı kuşaktan yeşil kuşağa terfi etti.