Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Minberşam Derneği ile Çalışma Toplantısı Yapıldı

Minberşam Derneği ile Çalışma Toplantısı Yapıldı

0
Minberşam Derneği ile Çalışma Toplantısı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı yönetimi, Minberşam Derneği yönetimi ile çalışma toplantısında bir araya geldi.

Bülbülzade Vakfı’nda düzenlenen toplantıya Vakıf Başkanı Turgay Aldemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Kaçmazer, Adem Er, Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Anadolu Öğrenci Birliği temsilcisi katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, 2012 yılından bu yana Suriye’ye dönük çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Minberşam Derneği ile başta İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo olmak üzere eğitim, insani yardım ve kültür alanında ortak yapılan çalışmalara değinen Aldemir, özellikle eğitim çalışmalarına dikkati çekti. Turgay Aldemir, eğitim alanında Suriye’deki iç savaşta harabeye dönen okulların tadilatının yapılarak İyilik Okulları olarak tekrar hizmete açılması ve Azez, Afrin ve Cerablus’ta inşa edilen Anadolu Kültür Merkez’leri ve ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Minberşam Derneği Başkanı Ali Bekir de, dernek olarak yürüttükleri çalışmalar, vakıf ile birlikte ortak yürütülen projeler hakkında bilgi verirken, sahada yaşadıkları zorluklar ve çözüm önerilerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.