Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Milli İrade Nöbeti Demokrasi Meydanı’nda Devam Ediyor

Milli İrade Nöbeti Demokrasi Meydanı’nda Devam Ediyor

0
Milli İrade Nöbeti Demokrasi Meydanı’nda Devam Ediyor

15 Temmuz FETÖ’cü darbe kalkışmasının ardından Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda Milli İrade Nöbeti 19. gününde devam ediyor.

Gazianteplilerin yoğun ilgi gösterdiği Milli İrade Nöbeti’ne; Uğur Işılak, Mustafa Cihat, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Hasan Celal Güzel, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Adem Özköse, Şevki Yılmaz da katılarak destek verdi.

Milli İrade Nöbetlerine Gaziantep il ve ilçe yönetimleri ve milletvekilleri ile sanayi ve ticaret odaları ve sivil toplum kuruluşları da her gün katılarak destek veriyor. Milli İrade Nöbeti’nde Suriyeli muhaliflerin temsilcileri de yerlerini alarak destek konuşmaları yapıyor.

Demokrasi Meydanı’nda bir konuşma yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer konuşmasında zalimlerin, çağın Firavunlarının ve Nemrutlarının tanklarına, toplarına karşı hiç çekinmeden canını feda eden şehitlere selam ederek şunları dile getirdi:

“Bu uğurda direnerek, adım adım bizi zafere ulaştıran gazilerimize selam olsun. Şehitkâmil’in, Şahinbeylerin torunlarına, ecdatlarına selam olsun.  Bize bu zaferi lutfeden, onların kalplerine korkular salan, bizim kalplerimizden korkuları alan rabbimize hamd olsun, şükürler olsun.

Biz, çağın Firavunlarının ve Nemrutlarının bu mazlum ümmet üzerine oynadıkları bütün oyunları Allah’ın izniyle bozduk ve bozmaya da devam edeceğiz. Aynı 1400 sene önce Hz. Bilallerin, Hz. Habbapların, Musab bin Umeyrlerin dediği gibi, ‘biz, sizin bu kokuşmuş düzeninize, mazlum halk üzerine oynadığınız oyunlara rest çekiyoruz.’

Değerli kardeşlerim!

Hiçbir güç ve kudret bu milletin inancına, mukaddes değerlerine, hele hele özgürlüğüne, iradesine ipotek koyamaz. Rabbim kalplerimizi yaklaştırdı ve bize dedi ki, ‘bu mücadeleyi, bir liderin etrafında toparlanırsanız başarabilirsiniz.’ Bugün bu lider, Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dır. Yarın başka biridir. Ya Rabb içimizden, zürriyetimizden, nesillerimizden hepimizin çocuklarını böyle onurlu liderlerden kıl. Dik duran, eğilmeyen, mazlumun yanında yer alan, zalimin karşısına dikilen nice yiğitleri içimizden, zürriyetimizden çıkar ya Rab.

Ey Şehitkâmil’in, Şahinbey’lerin torunları, ne kadar gurur duysanız azdır. Ecdadınızın kemiklerini sızlatmayı bir tarafa bıraktınız, onları şahlandırdınız. Onların kandillerini yaktınız. Rabbim hepinizden razı olsun. İşte bu ümmete yakışan budur, bu asil millete yakışan budur.

Değerli kardeşlerim!

Bu ülkenin evlatlarının vergileriyle alınan uçaksavarları, tankları, bu insanlar nasıl bu halkın üzerine sürdüler? Hep beraber bunu masaya yatırmak zorundayız. Siz böyle dik durdukça, siz bu vatanın, ecdadımızın, atalarımızın bayrağını alıp böyle dimdik şahlandırdıkça asla bunlar galip gelemeyecekler, hep mağlup olacaklar, Allah onları hep mağlup edecektir.

Yarım ekmeğimiz varsa onun yarısını bölüşeceğiz. Suriyeli kardeşlerimizi bağrımıza bastık, safımızı ve kimliğimizi, onurumuzu, insanlık duruşumuzu sergiledik, mazlum halkın yanında yer alacağız dedik. 3 milyon zulme uğramış Suriyeli kardeşimiz için her türlü imkânımızı seferber ettik.

Suriyeli kardeşlerimize yardımları götürürken, içeride ve burada hepsi elini açtı dua etti ve dedi ki, ‘bu asil milletin, ümmetin yaptıklarını asla unutmayacağız.’ Bugün bu mazlumların hayır duaları ile ayakta olduğumuzu da unutmayalım değerli dostlar…’’

Milli İrade Nöbetlerinde yapılan konuşmalardan bazı videolar:

Mahmut Kaçmazer video:Cemal Mustafa video:Adem Özköse video: