Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Milli İrade Nöbeti 20. Günü Geride Bıraktı

Milli İrade Nöbeti 20. Günü Geride Bıraktı

0
Milli İrade Nöbeti 20. Günü Geride Bıraktı

15 Temmuz FETÖ’cü darbe kalkışmasının ardından Gaziantepliler iradelerine sahip çıkmak için Demokrasi Meydanı’nda Milli İrade Nöbeti’ni tutmaya devam ediyor.

Darbenin duyulmasının hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Demokrasi Meydanı’na akın ederek Milli İrade Nöbeti tutan Gaziantepliler 20. günü geride bıraktı.

Demokrasi meydanındaki Milli İrade Nöbeti’ne katılarak bir konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, konuşmasında “Bu sünepelerin arkasında CIA var, MOSSAD var” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, demokrasi nöbetinin 19. gününde Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda on binlerce kişi ile buluştu. Alandakilere hitaben konuşan Ali Yalçın, FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin basit bir darbe olarak nitelendirilemeyeceğini belirterek şunları söyledi:

“Bu bir işgal girişimidir. Siyasiler söylemekte zorlanabilirler, ama sivil toplum örgütü lideri olarak açıkça konuşuyorum. Bu olayın arkasında ABD, İsrail ve milletimize karşı hazımsızlık yaşayan Avrupa ülkeleri var. 40 yıldır her şeye tevil ve tedbir diyen bir yapı milletin üstüne mermi yağdırmaya, jetlerle kan kusmaya kalktılar. Bu sünepelerin arkasında CIA var, MOSSAD var. Onun için 15 Temmuz akşamı Tel Aviv’de sokaklarda şenlik vardı. Bundan önce, ödev verdikleri çocukları başarmıştı. Bu kez de öyle olacak zannettiler” dedi.

Demokrasi Meydanı’nı ziyaret edenlerin arasında sanatçılar da bulunuyor. Alanı ziyaret eden Grup Yürüyüş seslendirdiği ezgilerle meydandakileri coşturdu.

Ali Yalçın’ın konuşması:

.