Mescid İçin İmza

0
112

ÜLFET Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nden liselerde mescit açılması imza kampanyasına destek

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Adana Kent Konseyi Öğrenci Meclisi’nin liselerde mescit açılması amacıyla başlattığı imza kampanyasına aralarında Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin de bulunduğu 17 farklı STK’dan destek geldi.

Ülfet Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği ( AÖB ) temsilcileri Muhammed Ali TEK, Hakan BAHÇECİ ve Şamil KILIÇPARLAR Adana’da 16 farklı noktada, 17 sivil toplum kuruluşunun desteği ile gerçekleşen imza kampanyasında 4 günde toplanan yaklaşık 83 bin imzanın basın mensupları aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıldığı toplantıya iştirak ettiler.

Ülfet Derneği’nin toplantıya katılımını, bu projeye desteğini önemli bulduğunu ve bu organizasyonun içerisinde bulunmasının kendilerini yönetim olarak memnun ettiğini özellikle vurgulayan Adana Kent Konseyi Öğrenci Meclisi Başkanı Miraç TUNÇ sivil toplum kuruluşlarının artık cesur davranarak bu tür faaliyetlerin devam ettirilmesinde rol almalarının gerekliliğinden bahsettiler. Başta Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni ALDIRMAZ olmak üzere kampanyaya destek verenlere teşekkür eden TUNÇ, bundan sonra ibadetlerini kalorifer dairelerinde yapmak zorunda kalmayacaklarını ve bu projenin tüm Türkiye sathına yayılmasını umut ettiğini söyledi.

Toplanan imzaların Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmesiyle yaz tatilinde mescitlerin yapımına başlanacağı bildirildi.

Anadolu Platformu ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin çalışmalarından da bahseden Ülfet Der temsilcileri bundan sonra da böylesi hayırlı faaliyetlerin devam ettirilmesi noktasında karşılıklı istişarelerde bulundular. Sıcak bir muhabbetten sonra iyi dilek ve temennileriyle toplantı sona erdi.