Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Mersin’de Nitelikli Din Hizmetleri Çalıştayı Yapıldı

Mersin’de Nitelikli Din Hizmetleri Çalıştayı Yapıldı

0
Mersin’de Nitelikli Din Hizmetleri Çalıştayı Yapıldı

Mersin İl Müftülüğü ve Mersin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nin iş birliğinde “Nitelikli Din Hizmetleri Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan, İl Milli Eğitim Müdürü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve Mersin’in manevi imarıyla meşgul olan, gayret sarf eden 40’ın üzerinde STK yöneticisi katıldı.

Programda İl Müftülüğü’nün Mersin’de yürüttüğü faaliyetler hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Yürütülen hizmetlere yönelik katılımcıların görüş ve önerileri dinlendi.

Çalıştaya Akdeniz Derneği adına katılım sağlayarak düşüncelerini aktaran, Dernek Başkanı Melikşah Yusuf Yalçınkaya; Camilerin sosyal etkinlik ve faaliyet gerçekleştirilen merkezler haline dönüştürülmesini, çocuklar ve gençlerin buralarda bol vakit geçireceği projelerin oluşturulması yönünde çalışmaların kuvvetlendirilmesini ayrıca Yaz Kur’an Kursları’na önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Program karşılıklı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.