Mersinde Kutlu Doğum Etkinliği

0
Mersinde Kutlu Doğum Etkinliği

Akdeniz Eğitim, Sağlık ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği Kutlu Doğum konferansı 16 Nisan Cumartesi günü Mersin Şoförler Odası Konferans salonunda yapıldı.

Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle Mersin’e gelen Ramazan Kayan Hoca “Rasulullahı Çağa Taşımak” Konu başlıklı bir konferans verdi. 2005 yılından buyana Mersinde faaliyet Gösteren Akdeniz Eğitim, Sağlık ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği konferans 16 Nisan Cumartesi günü Mersin Şoförler Odası Konferans salonunda yapıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Diyanet İşleri Başkanlığının “Merhamet Eğitimi” başlıklı Sine vizyon gösterildi.

Programa ev sahipliği yapan Akdeniz Eğitim, Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yusuf Yalçınkaya Selamlama konuşmasının yanında şunları söyledi. Derneğimizin Eğitim, Kültür, Yardımlaşma, Mali işler, Gençlik, Hanımlar ve Aile Komisyonları Bulunduğunu belirterek, Faaliyetlerimiz ile yaşadığımız İlin Sosyal ve Kültürel gelişimine katkıda bulunuyoruz. İ.H.H.İnsani Yardım Vakfının Mersine yönelik işlerini de gönüllü olarak yürütüyoruz dedi.

Ardından kürsüye gelen Ramazan Kayan Hoca Hz. Peygamberin yaşantısından çarpıcı örnekler vererek, Hayalimizdeki değil Hayatımızdaki peygamber bizim için belirleyici olmalıdır dedi. Gazze’ye İnsani yardım götürürken İsrail saldırılarına maruz kalan Mavi Marmara gemisinde yaşananlar hakkında da bazı hatıralarını paylaşarak, Özellikle 19 yaşındaki Furkan Doğan’ın kendisini çok etkilediğini belirtti. Mavi Marmara gemisinde şehit olan 9 kardeşimiz için de “Ashabı Sefine” tabirinin kullanarak, O şehitlerimizin hatıralarını yaşatmalıyız dedi.