Merkez Camii Çocuklarla Şenlendi

0
176

Ülfet Derneği EKE Komisyonu, düzenlediği “Neşeli Seccadeler” temalı Cami Şenliği’yle çocukları Merkez Camii’nde buluşturdu.

Ülfet Derneği EKE (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu’nun geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 23 Nisan Cumartesi günü ikincisini gerçekleştirdiği “Neşeli Seccadeler” temalı Camii Şenliği Sabancı Merkez Camii’nde yoğun bir öğrenci katılımıyla yapıldı.

Çocuklara namazın sevdirilmesi, cami tanıtımının yapılması, cami adabının pratik uygulamalarla benimsetilmesi, geleneksel çocuk oyunlarının canlandırılması ve yarışmaların yapılması gibi birçok farklı içeriğe sahip Camii Şenliği’ne Ülfet Derneği gönüllüleri, EKE Komisyonu üyeleri, EKE öğrencileri ve Adanalılardan oluşan kalabalık bir topluluk katılım göstererek, düzenlenen programda gönüllerince eğlendiler. 

Yapılan tişört ve şapka dağıtımının ardından cami avlusunda halkalar halinde toplanan çocuklar, eğitimciler tarafından bilgilendirilerek kendileriyle kısa bir hadis dersi yapıldı. Daha sonra yapılan ikramların ardından çocuklar gruplar halinde abdest alarak camide İkindi Namazını cemaatle kıldı.

Kılınan namazın akabinde çocuklar görevlendirilen Merkez Camii  İmamı tarafından cami hakkında bilgilendirildi. Caminin yapım aşamasından kapasitesine kadar birçok konuda bilgi verilen çocuklar, merak ettikleri konularla ilgili imama sorular sordu.

Oldukça renkli görüntülere sahne olan Cami Şenliği balon dağıtımı, geleneksel çocuk oyunlarının oynanması, yarışmalar ve futbol maçıyla sona erdi.