Merhameti, Kardeşliği Birlikte Yaşayalım

0
Merhameti, Kardeşliği Birlikte Yaşayalım

Çınar-Der tarafından gelirinin ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar yararına kullanılacağı gıda ve el işi kermesi Uzun Çarşı’da açıldı.

Çınar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Çınar-Der) tarafından gelirinin ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar yararına kullanılacağı gıda ve el işi kermesi Uzun Çarşı’da açıldı.

Bir iyilik hareketi olan ÇINAR-DER toplumun vicdanı olma yolunda ilerliyor. Çınar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından gelirinin ihtiyaç sahibi aileler ve yetim çocuklar yararına kullanılacağı gıda ve el işi kermesi Uzun Çarşı’da açıldı. Kermes, Kaymakam Metin MAYTALMAN, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Adalı ve dernek yetkililerinin birlikte kestiği kurdele ile açıldı.

Çınar Derneği Başkanı İbrahim KILINÇ, kermes hakkında şunları söyledi: “Derneğimizi kurduğumuzdan bu güne kadar yardıma muhtaç aileler, yetimler, öğrencilere el uzatmayı bir görev bildik. Biz ÇINAR-DER olarak bir toplumun barış ve huzurunu o toplum da yardımlaşma ve dayanışmadan geçtiğine inanıyoruz. ÇINAR-DER olarak hem kendi gönüllülerimize hem de insanlarımızı iyilik yapma ve hayırda yarışma konusun da teşvik etmeye gayret ediyoruz. Önceki yıllarda yetimlerle ihtiyaç sahibi öğrencilere ve yoksul ailelerle ilgili çok farklı çalışmalar ve yardım faaliyetleri organize eden Çınar-Der, bu yılki kermes çalışmasının gündemini ‘merhameti ve kardeşliği birlikte yaşamak’ olarak belirledi.

Yapılan bu çalışmalar da ÇINAR-DER olarak hem kendi öz kaynaklarımızla hem de “veren el ile alan el “arasında güven köprüsü olduk. Bugünde düzenlediğimiz Kermes’ten elde edeceğimiz gelir ile yine yetim çocuklar ve ihtiyaç sahibi ailelere yararına çalışmalar yapmak hedefindeyiz. Siz değerli Elbistanlı kardeşlerimizin ÇINAR-DER’in bu hayırlı çalışmalarına desteklerinizi bekliyoruz. Kardeşlerimize saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.”

20 Mayıs’a kadar açık kalacak kermeste gıda ürünlerinin yanı sıra el emeği göz nuru birçok giyim eşyasını bulmak mümkün olacak.

ÇINARDER