Ana Sayfa Kuruluşlar MEKDER yeni döneme yeni yerinde “Bismillah” dedi.

MEKDER yeni döneme yeni yerinde “Bismillah” dedi.

0
MEKDER yeni döneme yeni yerinde “Bismillah” dedi.

MEKDER Çarşamba seminerleri başladı. Yeni döneme yeni merkezinde start verildi. Mekder Kültür Merkezi 600 metrekarelik yeni yerinde farklı mekanları bir arada yaşatıyor.

6 yıldır düzenli olarak devam eden Çarşamba dersleri 05 Ekim 2011 tarihi itibariyle yeniden merhaba dedi. Mekder Çarşamba dersleri 19:30 da Kur’an-ı Kerim dersiyle başlamakta, 20:15 itibariyle haftanın gündemi irdelenmekte ve saatler 21:00 i gösterirken Çarşamba derslerinin aslını teşkil eden seminere geçilmektedir. Derneğimizde her hafta dönüşümlü olarak Anadolu Platformu Genel Sekreteri Hüseyin ÖZHAZAR ve Maltepe Vaizi Dr. Mahmut ÇINAR seminer vermektedir.

İlk hafta seminerine yeni mekanımızda Kuranı Kerim tilavetiyle başladıktan sonra, derneğimiz yöneticilerinden Necmi SARITOP selamlama konuşması yaptılar. Bunun akabinde Hüseyin ÖZHAZAR geçen yıl başladıkları Tarih Okumalarına kaldığı yerden devam etti. Bir mukaddime ve hatırlama sayılacak girişten sonra Osmanlı Devletiyle seminerler tarih yolculuğuna devam edecek.

Mekder Kültür Merkezi 600 metrekarelik yeni yerinde farklı mekanları bir arada yaşatmakta. Konferans salonu, muhabbet mekanları, masa tenisi salonu, erkek ve bayan mescitleriyle bir çok hizmeti sunmakta.