Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı MEB Müsteşar Yardımcısından Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

MEB Müsteşar Yardımcısından Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
MEB Müsteşar Yardımcısından Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Ercan Demirci’ye Suriyeli misafirlere yönelik eğitim çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Görüşmede Türkçe-Arapça yayınlanan İşrak Gazetesi, Arapçaya tercüme edilen kitaplar ve Suriyeli çocuklara yönelik sürdürülen eğitim faaliyetlerine değinen Aldemir’in ardından Suriye Araştırmaları Merkezi’nden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulukütük, müfredat çalışması ve uyum kitabı hakkında heyete bilgi verdi.

Ulukütük, 100 soruda uyum ve 50 soruda kabul süreci kitapları ve Suriyeli misafirlere dönük yürütülmesi planlanan projelere de değindi.

Görüşmenin ardından Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içerisinde yer alan Ortadoğu Medya Akademisini gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.