Mazlumder Şubeleri Akyazı'da Buluştu

0
117

Mazlumlarla Dayanışma ve İnsan Hakları Derneği Mazlumder’in iki ayda bir gerçekleştirdiği Genel Yönetim Kurulu Nisan Ayı toplantısı Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından temsilciler, şube başkanları ve GYK üyeleri katıldı. Kayseri’yi temsilen Şube Başkanı Ahmet Taş, Başkan Yardımcısı Hacı Yakışıklı ve Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Evsen’in katıldığı toplantı 2 gün sürdü.

Mazlumder GYK üyeleri, Genel Başkan Ahmet Faruk Ünsal ile beraber Akyazı merkezinde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu’nun 323. hafta basın açıklamasını Ahmet Faruk Ünsal yaptı. 63 kişiden oluşan Akil İnsanlar komisyonunda da yer alan Ahmet Faruk Ünsal, “Türkiye’de yaşanan barış süreci toplumun tüm kesimlerini ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Akyazı şubemizi de her hafta büyük bir sabırla gerçekleştirdikleri ve 323. süne ulaşan kitlesel basın açıklamalarından dolayı tebrik ediyorum. Akil insanlar Türkiye’nin her yanını, tüm illerini gezecekler ve buralarda insanların dileklerini, varsa tepkilerini, olumlu olumsuz isteklerini dinleyecekler ve gerekli raporları hazırlayacaklardır.” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki yeni sürecin halkın isteği doğrultusunda gerçekleştiğini belirten Ünsal;” Bu projeler herhangi bir siyasi partinin değil, devletin gerçekleştirdiği açılımlar sonucu oluşmuş projelerdir. Bizler devletin milletiyle bütünleşme çağrısına kulak verdik ve toplumda karşılığı olan insanlar bu oluşumda yer aldı. Akyazı’dan da bu insanlara hem destek istiyoruz hem de isteklerini dile getirmelerini bekliyoruz. Bundan sonra kazanan Türkiye olacaktır, Türkiye’de yaşayan 75 milyon vatandaşımız olacaktır.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Mazlumder Genel Yönetim Kurulu üyeleri hem güncel konularla ilgili görüşmek hem de Mayıs ayında yapılacak Olağan Genel Kurul’un işleyişi ile ilgili düzenlemeler yapmak amacıyla basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdiler.