Manader Gençlik Merkezi Açıldı

0
136

Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan KAYAN ile Fıtrat Der YK Üyesi Bilal YAMAN, 19 Mayıs 2013 Pazar günü saat 18.30 civarında Manisa’ya intikal etti.

Dernek binasında akşam yemeğinin ardından dernek yönetimi ile yemek yendi.  İHH tarafından organize edilen, Mavi Marmara davası için Manisa’dan yola çıkan katılımcılar için saat 22.00 da Belediye Kültür sitesi önünde düzenlenen uğurlama Programına katıldık. Burada R. KAYAN konuştu ve dua etti. İki yıldır yatsı namazını müteakip Derviş ali caminde sürdürülen nüzul sırasına göre tefsir okuma dersinin Yasin süresinde kalan bölümü, R.KAYAN tarafından sunuldu.

Sabah namazını, mesir atılan tarihi Sultan Caminde kıldık. Sabah namazdan sonra Manisa Mevlevi hanesi ziyaret edildi.  Din görevlilerinden oluşan gurup ile dernekte sabah kahvaltısı yapıldı. Turgutlu’ya hareket edilerek Din Görevlileri Derneği tarafından organize edilen programa geçildi. Programa Turgutlu kaymakamı ve belediye başkanının davet edildiğini, mazeretleri nedeniyle katılamadıklarını öğrendik. Programa ilçe müftüsü Nizamettin DOĞAN  hazır bulundu.  R. KAYAN, programdaki konuşmasında İHH ekibiyle gerçekleştirdiği Sierre Leone’li eski bir papaz olan Musa BANGURA ‘nın İslam girişini ve hizmetlerini anlattı. Din görevlerini motive edici yönde sözler sarf etti.  Programdan sonra ilçe müftüsü Nizamettin DOĞAN makamında ziyaret edildi.  Daha sonra Kuba Derin Turgutlu Temsilciliği ziyaret edildi.

Manisa’ ya geçildi. Dernek açılış programı 18.00 da başladı. Açılışta; dua edildi, tekbirler getirildi ve kurdele kesildi. Program öncesi misafirlere tavuklu pilav ve ayran ikram edildi.  Programa; Bülent ARINÇ’ın danışmanı Mehmet BÜKER,  Manisa Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ö.Faruk ÇELİK, SP il Başkanı Kemal UŞUKLAR, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Basın İlan Kurumu Müdürü Kenan TOKGÖZ katıldı. Dernek olarak kuruluşunda büyük çaba gösterdiğimiz ve üyesi olduğumuz MASİDAP (Manisa Sivil Dayanışma Platformu) ın üyesi;  ENSAR Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Sancak Der, Kültür ve Medeniyet Derneği, AGD Şube Başkan ve temsilcileri programa kıldı. Programa Manisa dışından; İzmir Özgürder, Çağrıder ile; Uşak Ebrarder adına Muzaffer ÇOLAKLI ve Anadolu Öğrenci Birliğini temsilen Abdülvahit YÜCEL katıldı.

Program; açılış konuşmasının ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti,  MANADER Başkanı Mustafa SOYKÖK’ün konuşması, Anadolu Platformu YİK Başkanı R. KAYAN’ın “Müsait zaman Müslümanlığı” konulu konuşması ile devam edildi. R.KAYAN; 6-A Teorisi olarak maddeleştirdiği; 1-Aşkınlık 2-Arınmışlık 3-Adanmışlık 4-Aidiyet 5-Aksiyon 6-Aşk hakkında açıklayıcı bilgiler verdi. Konuşmasında; Sierre Leone’li eski bir papaz olan Musa BANGURA’nın İslam girişi ve hizmetlerinide anlattı. Konuşma bitiminde Manisa Basın İlan Kurumu Başkanı tarafından, derneğimiz adına R. KAYAN hocamıza çiçek takdim edildi. Program derneğimizin EKE gurubu öğrencilerinin gösteri ile sona erdi. Gösteride; şiir, ezgi ve skeç ile konuklara duygulu anlar yaşatıldı   

(A.GÜNHAN)