Ana Sayfa Kuruluşlar Mana Der’in Kur’an-ı Kerim Kursu Sona Erdi

Mana Der’in Kur’an-ı Kerim Kursu Sona Erdi

0
Mana Der’in Kur’an-ı Kerim Kursu Sona Erdi

Manisa Araştırma Derneği tarafından açılan Kur’an kursunu başarıyla tamamlayan 20 kadına belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Kurslar, Kur’an öğreticisi Zahide Ata tarafından verildi.  Dernek binasında yapılan törene katılan Şehzadeler İlçe Müftüsü Mehmet Cesur, Allah’ın kitabı olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin çok önemli olduğunu kaydetti.

 

Kur’an ziyafeti düzenlediklerini ifade eden Cesur, “Peygamber Efendimiz, bir hadisi şerifinde, ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir’ buyuruyor. Bizde buna göre hareket ediyoruz. Dinimizde tek üstünlük takva üstünlüğüdür” dedi. Cesur, 2014-2015 eğitim öğretim yılında 3 bin 500 öğrencinin Kur’an kurslarına katıldığını belirtti.

 

Mana-Der Başkanı Şaban Mertyürek, Kur’an-ı anlamak ve anlatmak için 2 dönemdir bu kursu düzenlediklerini söyledi. Bu işlerin sadece devlet eliyle değil, halk eliyle de yapılması gerektiğini ifade eden Mertyürek, gönüllülük esasına göre hareket edilmesinin önemli olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan kadınlara belgelere takdim edildi.