Ana Sayfa Kuruluşlar Malatya’da “Şahadete Şahitlik” Gecesi

Malatya’da “Şahadete Şahitlik” Gecesi

0
Malatya’da “Şahadete Şahitlik” Gecesi

Malatya Meşale Derneği “Şehadete Şahitlik” gecesi düzenledi. Yaklaşık 900 kişinin katıldığı gecede duygulu anlar yaşandı.

Meşale Derneği Ortaöğretim ve Yüksek Öğretim Komisyonlarının tertip eylediği “Şahadete Şahitlik Gecesine” katılım bir hayli yüksekti. Yaklaşık 900 kişinin izleyici olarak katıldığı program Belediye Konferans Salonunda Cuma saat 19.00 da gerçekleştirildi.

Program Mehmet OĞUZ’un okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasıyla başladı.

Kuran-ı Kerim tilavetini takiben Meşale Derneği Başkanı Tamer ÇALHAN’ın günün önemine ilişkin selamlama konuşması gerçekleşti. ÇALHAN konuşmasında şehitlik kavramının medeniyet tasavvurumuz içindeki merkeziliğine işaret ederek şahadet kavramı kadar şahitlik kavramının da hayatımızın öbeğindeki yerini korumamız gerektiğini vurguladı. ÇALHAN devamla bu coğrafyadaki şehit ve şahitlerin hayatlarından örnekler vererek ve isimlerini zikrederek konuşmasını tamamladı.

Açış konuşmasını müteakiben İslam Dünyasının son dönem şehitlerinin resim ve sözlerinin yer aldığı ve bu sözlerin liseli gençler tarafından okunduğu sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Sinevizyondaki şehitlerin sözlerini Yasir BOZKURT ile Abdusselam BOLUK seslendirdiler. Sinevizyon izlenirken salondakilerin duygulu anlar yaşadıkları gözlemlendi.

Sinevizyon gösteriminden sonra sahneyi Grup Meşale aldı. Grup ezgisi ve sözleri kendisine ait olan HOCA adlı eseri ve onun dışında 5 eser daha seslendirdi. Dinleyicilerden büyük alkış alan grup ezgileriyle salondakileri duygulandırdı.

Özcan BERK’in günün önemine ilişkin konuşmasından sonra Cebrail ERBAŞ ile Musab YAŞA’nın birlikte seslendirdikleri “Kan Toprağa Düşünce” ve “Bilemezler” adlı parçaları dillendirdiler. Enstrümansız olarak söyledikleri parçalarla büyük beğeni topladılar.

Fatih KAYA’nın “Anneme Mektup” adlı şiiriyle programa devam edildi.

Program İlköğretim Öğrencilerinin devam ettikleri programlardaki başarıları sebebiyle aldıkları ödüllerin takdimiyle saat 21.30 da sona erdi.