Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Malatya Tır'ları Suriye'ye Hareket Etti

Malatya Tır'ları Suriye'ye Hareket Etti

0
Malatya Tır'ları Suriye'ye Hareket Etti

İyilik-Der Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin organizasyonuyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere toplanan gıda ve un malzemelerini taşıyan 5 TIR, Malatya’dan Suriye’ye hareket etti.

Yardım konvoyunun Malatya Belediye binasının arkasından Suriye‘ye hareketi öncesinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da konvoyun bulunduğu alanı ziyaret ederek, bilgiler aldı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odasının da bir TIR’la katıldığı yardım kampanyasıyla ilgili açıklamada bulunan Bakan Yılmaz, Suriye‘de yaşanan olayların acısını yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Yılmaz, Malatya‘daki sivil toplum kuruluşlarına ve Malatyalılara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, “Burada yaşanan zulüm, tüm dünyanın gözü önünde yaşanıyor. Türkiye orada zulüm gören, gözyaşı döken Suriye halkının bu dramına başından beri kayıtsız kalmadı ve tüm illerimizde bu yardımlar düzenlendi. Bugün de yine Malatyalı hayırseverlerin katkılarıyla oluşturulan bu yardım konvoyları da ciddi anlamda sıkıntı içinde olan Suriye halkına eminim ki bir nefes aldıracaktır” dedi.

Bakan Yılmaz’ın konuşmasının ardından konvoy, Suriye‘ye hareket etti.

Konvoyu uğurlamaya; Vali Vasip Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Cemal Akın ve Ömer Faruk Öz, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ESOB Başkanı Şevket Keskin ile çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi katıldı.