Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Malatya Mazlumder’den Bülbülzade Vakfı'na Ziyaret

Malatya Mazlumder’den Bülbülzade Vakfı'na Ziyaret

0
Malatya Mazlumder’den Bülbülzade Vakfı'na Ziyaret

Malatya Mazlumder Şube Başkanı Kadir Yılmaz ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek vakfın Suriye ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Malatya Mazlumder Şube Başkanı Kadir Yılmaz ve beraberinde 45 kişiden oluşan heyet Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ile görüştü. Bülbülzade Vakfının Suriye halkına ve Gaziantep’te yaşayan Suriyeli sığınmacılara yaptığı yardımlar hakkında Mahmut Kaçmazer’den bilgi alan Malatya Mazlumder üyeleri Suriye Milli Koalisyonu üyesi Yahya Mektebi ile de görüştü.

Suriye’ye yapılan yardımlar hakkında misafirlerine bilgi veren Bülbülzade Vakfı Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer; “Suriye’ye hafta da 8-10 tır insani yardım malzemesi gönderiyoruz. Gaziantep’te yaşayan Suriyeli kardeşlerimize giyim, gıda, yakacak, ev eşyası yardımları yapıyoruz. İlimizdeki sığınmacı sayısı 30 bini geçti. Bizim yardım için tuttuğumuz veritabanımızdaki aile sayısı 4 binin üzerinde. Vakıf gönüllülerimizle Suriyeli aileleri kardeş aile projesi ile bir araya getiriyoruz. Suriyeli kardeşlerimize sivil toplum ve örgütlü çalışmalar hakkında tecrübelerimiz aktarmaya çalışıyoruz. Suriyeli komutanları, alimleri, hukukçuları, doktorları, gençleri ve kadınları bir araya getirerek Esad sonrası için ufuk turu toplantıları yapıyoruz.” dedi.

Malatya Mazlumder heyeti toplantının ardından Gaziantep’teki hastanelerde yatan Suriyeli yaralıları ve Suriyeli ailelerin kaldığı evleri ziyaret ettiler. Heyet daha sonra Gaziantep’ten ayrılarak Kilis’e hareket etti.