Malatya İdlib İçin Ayaktaydı!

0
175

AÖB Malatya Şubesi, İdlib’te Esed rejimi tarafından işlenen insanlık suçunu lanetlemek için Yeni Camii’de protesto eylemi gerçekleştirdi.

Anadolu Öğrenci Birliği Malatya Şubesi İdlib’te Esad Rejimi tarafından kimyasal silahlarla yapılan katliamı lanetlemek için Malatya Yeni Camii önünde eylem gerçekleştirdi. Çok sayıda Malatyalının katıldığı eylemde, Anadolu Öğrenci Birliği tarafından konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın ardından toplanan kalabalık gıyabi cenaze namazı kılarak saldırıda hayatını kaybedenler için dua etti. 

Anadolu Öğrenci Birliği Malatya Şubesi adına bildiriyi okuyan Musap Canbay; “Bilinsin ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur!

Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabını soracağız sizden! Üzüleceğiz, kalbimiz taşlaşmasın diye ağlayacağız ama gevşemeyeceğiz, asla ve asla yes’e, ümitsizliğe kapılmayacağız, pes etmeyeceğimiz.” sözlerini dile getirdi.

Basın bildirisi sonrası İmam Abdulkadir Ateş, gıyabi cenaze namazı kıldırdı. İdlib’teki katliam için yapılan eylem dua ile son buldu.

İşte eylemde okunan bildirinin tam metni

AHDİMİZDİR:

EMPERYALİST KATİLLERLE HESAPLAŞACAĞIZ!!!

"Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Allah onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor." İbrahim 42

Altı yıldır Suriye'de işlenen ve yaklaşık bir milyon insanın ölümüne yol açan insanlık dışı katliamlar maalesef katlanarak devam ediyor. Karanlık Batı ruhunun icadı kimyasal silahlar dün İdlib'te çoğu çocuk onlarca insana ölüm kustu. Bu katliamda Rusya, ABD, İran başta olmak üzere emperyalist Batı, katil Esed'in suç ortaklarıdır!

Aç gözlü emperyalist işgalciler, insanlık düşmanı muhterisler, hainler, kalleşler… İnsanlarımız ve şehirlerimiz sizin kirli ellerinizle perişan oldu.

Bütün evlerimizi yaktınız.

Dedeleriniz Endülüs'te soykırım yaptı ve siz Haçlı artıkları, Saraybosna'da soykırıma yeltendiniz, Beyrut yaralandı, Kahire vuruldu, Kudüs esir, Gazze hapis, Şam yandı, Bağdat perişan, Basra harap, Halep düştü…

İslam medeniyetinin tüm şehirlerini, tüm değerlerini, camilerini, köprülerini, hanlarını yaktınız, yıktınız, işgal ettiniz, esir aldınız.

İki yüzyıldır, etimizi koparır gibi kopardınız şehirlerimizi tarihin kalbinden…

O kadim şehirlerde yaşattığımız insanlığı, huzuru, mutluluğu, kardeşliği, medeniyeti vurdunuz, talan ettiniz.

Canımıza tak etti artık!

Artık gözlerimizin içine baka baka İslam coğrafyasında kardeşlerimizi katledişinize sessiz kalmayacağız.

Artık bizi Endülüs'süz, Halep’siz, Şam’sız, Hama’sız, Musul’suz, Kudüs'süz, Kerkük’süz bırakıp İstanbul’u yakma girişimlerinize seyirci kalmayacağız.

Kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve çocuklarımıza uzanan o kirli ellerinizi kırmaya ahdettik…

"Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın"

Bilinsin ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur!

Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabını soracağız sizden!

İdlip’te insanlık suçu işleyen, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği yöntemlerle masum sivilleri katleden zalim rejim ve emperyalist destekçileri bilin ki; Vekalet savaşlarınızı yürüten taşeron örgütlerinizle de, Halep’i, İdlib'i kan gölüne çeviren paralı köpeklerinizle de ve siz kuklacı emperyalistlerle de hesaplaşacağız.

Anadolu Öğrenci Birliği olarak yeryüzünde hürriyetin ve adaletin hakim olması için çabamız, ümidimiz, gayretimiz ve mücadelemiz artarak devam edecek. Yeryüzünün bütün mağdur, mazlum ve mustazaflarına kol kanat germeye, kucak açmaya devam edeceğiz. Son nefesimize kadar ümitle ve azimle gayret edeceğiz.

Üzüleceğiz, kalbimiz taşlaşmasın diye ağlayacağız ama gevşemeyeceğiz, asla ve asla yes’e, ümitsizliğe kapılmayacağız, pes etmeyeceğiz!

Ve siz katiller yenilip cehenneme sürüleceksiniz!

Tüm dostlarımıza ihtar, tüm düşmanlarımıza öfke ile duyurulur.

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ