Ana Sayfa Kuruluşlar Malatya Halkından Mursi’ye Destek Eylemi

Malatya Halkından Mursi’ye Destek Eylemi

0
Malatya Halkından Mursi’ye Destek Eylemi

Malatya’da Ortak Değerler Platformu’nun organize ettiği protesto eyleminde, Mısır’ın askeri darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam cezası kınandı.

Ortak Değerler Platformu öncülüğünde Soykan Parkı’nda öğle namazından sonra düzenlenen protesto eylemine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, milletvekili adayı Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, çok sayıda STK ve dernek temsilcisi katıldı. Eylemde, Mısır’ın halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam cezası kınandı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Yapılan konuşmalarda, batı dünyasının Mısır’da Müslümanlara uygulanan şiddet ve katliama seyirci kaldığı belirtilerek, darbeci Sisi’nin de Firavun’un izinden gittiği dile getirildi. Kur’an-ı Kerim ve mealinin de okunduğu basın açıklamasında, sloganlar da atıldı. Suriye’deki iç savaşta yaşanan patlamada yüzü tamamen yanan 7 yaşındaki Vasim Şender'ın elinde Mursi resmiyle Rabia işareti yaparak, ülkesinde ve İslam coğrafyasında yaşanan zulme tepki göstermesi eyleme damgasını vurdu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık’ın da yakından ilgilendiği minik Vasim eylemin simgesi oldu. Basın açıklaması, yapılan dualarla son buldu.