Ana Sayfa Manşet Haberi Malatya Bölge Ziyareti Gerçekleştirildi

Malatya Bölge Ziyareti Gerçekleştirildi

0
Malatya Bölge Ziyareti Gerçekleştirildi

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve Teşkilât Başkanı Gazi Kılıçparlar, 7-8 Nisan tarihlerinde Malatya, Darende, Gürün ve Kayseri’ye teşkilat ziyaretinde bulundu.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve Teşkilât Başkanı Gazi Kılıçparlar’dan oluşan heyet, Malatya Bölgesi teşkilât ziyareti kapsamında; Malatya Eksen Derneği, Anadolu Kitap Kahve, Darende Güldeste Derneği ve Kayseri İlim Hikmet Vakfı’na misafir olarak kurum yöneticileri ile bir araya geldi. Heyet, Sivas / Gürün İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir’e de nezaket ziyareti yaptı.

7 Nisan Çarşamba günü Malatya’da faaliyete geçen Eksen Derneği ve Anadolu Kitap Kahve’ye konuk olan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve Teşkilât Başkanı Gazi Kılıçparlar, Anadolu Kitap Kahve’de dernek yönetimi ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda derneğin pandemi dönemi çalışma sistematiği, Anadolu Kitap Kahve’nin faaliyet bilgilendirmeleri, gençlik ve kadın çalışmaları, Ramazan planlamaları, birimlerin özgün çalışma üretimi ve Anadolu Platformu yeni dönem ilke ve prensipleri gibi gündem maddeleri ele alındı.

İnsanlığın yüz akı olacak çalışmalar yaptıklarını ve bu kutlu yürüyüşün ilelebet süreceğini vurgulayan Turgay Aldemir, değişim için süreklilik, süreklilik için de yenilik gereklidir, kurumsal olarak günün realitesini doğru zeminde anlamlandırıp uygulamaya koymalıyız dedi. Verimli geçen toplantının akabinde heyet, Anadolu Kitap Kahve’yi gezerek Eksen Derneği gönüllüleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anadolu Platformu heyeti, 8 Nisan Perşembe günkü ziyaret programına Anadolu Platformu üyesi Darende Güldeste Derneği’nin kahvaltı ikramı ile başladı. Ziyarette dernek başkanı Murat Gülöz ve yönetim kurulu üyeleri ile buluşan Turgay Aldemir ve Gazi Kılıçparlar, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Dernekleri bünyesinde icra ettikleri faaliyetler ve Talebe Kitap Kahve özelinde ilçedeki okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik yapılan eğitim çalışmaları ile bilgi veren Murat Gülöz, Ramazan ayı ve sonrası için düşündükleri sosyal etkinliklerini, gençliğe dair öngörülerini paylaşarak Anadolu Platformu’nun vizyoner bakışı çerçevesinde ideallerini hayata geçirme fırsatı bulunduklarının altını çizdi.

Heyetin bir sonraki durağı ise Sivas’ın Gürün ilçesi oldu. Gürün İlçe Milli eğitim Müdürü olan Anadolu Platformu gönüllüsü Muharrem Demir’e nezaket ziyaretinde bulunarak eğitim, kültür, gençlik ve Suriye’deki bilinçlenme çalışmaları gibi başlıkları karşılıklı olarak ele aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Demir, tüm egitim faaliyetlerinde kendilerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduklarını belirtti.

Ziyarette MEM Muharrem Demir’e, MEM Şube Müdürü’ne ve Eğitim Bir-Sen Gürün Temsilcisi’ne Turgay Aldemir’in Tire Yayınları’ndan çıkan “İnsanlığın Geleceği ve Sivil Toplum” ile anonim makale derlemeleriyle oluşturulan “Aile Olmak” adlı kitaplar hediye edildi.

Bölge ziyaretinin son durağı ise Kayseri İlim Hikmet Vakfı oldu. İlk olarak vakıf bünyesinde faaliyete geçirilmesi planlanan ve gayretlerin sürdüğü kitap kahve mekanını yerinde görerek ziyarete başlayan Anadolu Platformu heyeti, sonrasında vakıf binasında, vakıf yönetim kurulu üyeleri ve mütevelli heyeti üyeleri ile buluştu. Karşılıklı yapılan hasbihalde pandemi esnasında da olsa üye ve gönüllülerle belli şartlar dahilinde bir araya geliyor olabilmenin önemli olduğu, yenilenen yönetimde gençlere yer verilmesinin örneklik teşkil ettiği ve yeni dönemde çalışma prensiplerinin zemin kaybetmeden ortak akıl ve çağın gerektirdiği ölçülerde devam ettirilmesinin mutlaklığı gibi maddelere vurgu yapıldı.

Bilgilendirmelerinin yapıldığı ve olumlu geçen bir atmosferde yapılan toplantı iyi niyet dilekleri ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.