Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Mahmut Kaçmazer: Suriye’de Savaşın Bitmesi İstenmiyor

Mahmut Kaçmazer: Suriye’de Savaşın Bitmesi İstenmiyor

0
Mahmut Kaçmazer: Suriye’de Savaşın Bitmesi İstenmiyor

Uluslararası Kriz Grubu Suriye yardım çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Uluslararası Kriz Grubu Türkiye Direktörü Didem Akyel Collinsworth ile Suriye Direktörü Noah Bansey İyilikder Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ile Suriye yardım çalışmalarımız hakkında röportaj yaptı.

Merkezi Amerika’da bulunan Uluslararası Kriz Grubu Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret ederek İyilikder Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ile Suriye’ye yapılan insani yardımlar hakkında röportaj yaptı.

Didem Akyel Collinsworth ile Noah Bansey yönelttiği soruları yanıtlayan Mahmut Kaçmazer; İyilikder’in Suriye yardım faaliyetleri, sınır illerinde Suriyelilere yapılan yardımlar, ülkemizdeki yaşayan Suriyelilerin durumu, Suriyelilere dönük eğitim faaliyetleri, Suriyelilerle yapılan tecrübe paylaşımı ve STK çalışmaları, iç savaşın gidişatı, batılı devletlerin çıkara dayalı Suriye politikaları ve ülkemizin Suriye’de barışı sağlamak için yaptığı çalışmalar hakkında görüşlerini paylaştı.

Kaçmazer röportajda özellikle batılı ülkelerin ve bazı bölge ülkelerinin Suriye’deki savaşın bitmesini istemediğini belirterek batılı ülkelerin iki yüzlü Suriye politikası uyguladığını vurguladı. Türkiye’nin Suriye’deki çalışmalarına da değinen Kaçmazer; “Hükümet sorunun çözümü için ciddi çabalar ortaya koyuyor. Ama bölge ülkelerinden bazıları sorunun halka dayalı olarak çözülmesini istemiyor.” dedi.

Röportajın önümüzdeki günlerde İngilizce ve Arapça olarak Amerika’da yayınlanacağı belirtildi.