Liman Derneği, Hüseyin Özhazar ve Mehmet Alpcan’ı misafir etti

0
225

Liman Derneği, konferans için Antalya’ya gelen Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan ve Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar’ı ağırladı.

Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan ve Yönetim Kurulu Üyesi Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar Kepez Belediyesi ile Liman Eğitim ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği konferans programı için Antalya’daydı.

“Dünden Bugüne Yarını Konuşmak” konulu programa konuşmacı olarak katılan Hüseyin Özhazar geçmişten günümüze tarihi bir bakış açısı değerlendirmesinden sonra bugünkü sorumluluklarımızın doğru bir şekilde yerine getirilmesiyle yarını nasıl etkileyebileceği hususlarına dikkat çekti.

Konferansın sonunda Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Özsoy tarafından Hüseyin Özhazar’a ve Liman Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Okudan tarafından Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan’a çiçek takdim edildi. 

Antalya’da bulunduğu süre içerisinde çeşitli programlara da konuşmacı olarak katılan Hüseyin Özhazar, ilk olarak Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kaşgarlı Mahmut Konferans Salonu’nda AGENDAP (Antalya Gençlik ve Dayanışma Platformu), Akdeniz Gençlik Klüpleri Federasyonu Antalya İl Temsilciliği, Liman Eğitim ve Dayanışma Derneği ile beraber düzenlenen “100Yıllık Yalan – 1000 Yıllık Gerçek” konulu programa iştirak etti.

Program, Hüseyin Özhazar’ın kaleme aldığı ‘Ahiret Bilinci’ ve ‘Adaleti ve Yenilikleriyle Hz. Ömer’ isimli kitaplarını imzalayıp programa katılan geçlere hediye etmesiyle devam etti. Program sonunda Akdeniz Gençlik Klüpleri Federasyonu Antalya İl Temsilcisi Alper Yılmaz Hüseyin Özhazar’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

Aynı akşam Antalya Kent ve Medeniyet Derneği tarafından her hafta düzenlenen ‘Medeniyet Dersleri’, Kutup Yıldız Gençlik Derneği ve Liman Eğitim Ve Dayanışma Derneği tarafından da sağlanan katkılarla KYGD Konferans Salonu’nda yapıldı. Açılış konuşmasını Kent ve Medeniyet Derneği YİK Başkanı Metin Doğan’ın yaptığı program Hüseyin Özhazar’ın konuşmalarıyla devam etti. Program katılımcıların sorularıyla ve cevaplarla sona erdi.

Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından iki yıldır her hafta düzenlenen ve geleneksel hale gelen Mesleki Tabikat Kulübü ‘Geleneksel Çarşamba Konferansları’ programı Mesleki Tabikat Kulübü Başkanı Bülent Koçoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmasının ardından Hüseyin Özhazar konuşmasının sonunda gençlerin sorularını cevapladı.

Aynı gün Antalya Özgecan Aslan Gençlik Merkezi ve Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Akyıldız’ın katkılarıyla düzenlenen ‘Gençlerle Hasbihal’ programı çerçevesinde gençlerle buluşan Hüseyin Özhazar gençlerin sorularını cevapladı.