Libyalı Hayırseverlerden Ziyaret

0
166

Libya Hizbul Vatan Partisi üyeleri insani yardım ulaştırmak üzere geldikleri Suriye’den dönüşlerinde Bülbülzade Vakfını ziyaret ettiler.

Libyalı hayırsever işadamları insani yardım ulaştırmak üzere geldikleri Suriye’den dönüşlerinde Bülbülzade Vakfını ziyaret ettiler. Aynı zamanda Libya’daki Hizbul Vatan Partisinin de önde gelenlerinden olan Davet ve Islah için Şeriat Enstitüsü Başkanı Hamed Ali Yunus, Şeyh Muhammed ve Saad Hasan Bülbülzade Vakfına gelerek Vakıf Başkanı Turgay Aldemir’den vakfın çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer’in de hayır bulunduğu görüşmede Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir İslam Dünyasındaki halkların kardeşliğine değinerek şunları söyledi; “Bu mekânlar sizin, biz sizinle her türlü tecrübe paylaşımına hazırız. Geçen ay İslam Dünyasındaki gelişmeleri takip etmek üzere Türkiye’deki birçok Sivil Toplum Temsilcisi ile beraber Tunus’u ziyaret ettik. Tunus’taki tüm yetkililerle, Üstad Gannuşi ile görüştük ve tecrübelerimizi paylaştık. Bu hafta da Libya’ya sizi ziyarete geleceğiz. 4 gün boyunca Libya’nın ileri gelenleri ile bir araya gelip tecrübelerimizi paylaşacağız. Libya’da neler oluyor? Biz Libya için ne yapabiliriz? Birlikte neler yapabiliriz? Suriye için, özgür Kudüs için birlikte neler yapabilirizi konuşacağız. İnşallah tüm diktatörlükler yeniden tesis edeceğimiz kardeşlik bağları ile yıkılacak. Sizler yeni savaştan çıkmanıza rağmen Suriye’ye insani yardım getirerek bu konuda duyarlılığınızı göstermiş oldunuz. Allah sizlerden razı olsun. Suriye’deki savaş sadece mazlum halkla zalim Esad arasında yapılan bir savaş değildir. Bu savaş tüm emperyalistlerle özgür olmak isteyen halkların savaşıdır. Bu tür ziyaretler kardeşliğimizi yeniden pekiştirecek inşallah.” dedi.

Hizbul Vatan Partisinin de önde gelenlerinden ve aynı zamanda Davet ve Islah için Şeriat Enstitüsü Başkanı Hamed Ali Yunus ise yaptığı konuşmada; “1911’de Osmanlı askerleri İtalyanlara karşı bizlerle omuz omuza savaşarak bizim için şehit düştüler. Mezarları hala Libya’da. Biz toplumsal olarak birbirimize ne kadar yakın olursak emperyalistler de bizlere o kadar az nüfuz edebilirler. Bu tür ziyaretleri sıklaştırmak lazım. Bu vesilelerle hem kardeşlik bağlarımız kuvvetlenir hem de ticari bağlarımız kuvvetlendir. Biz Bülbülzade Vakfı’nın tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Sivil Toplumla ilgili Sivil Toplumun örgütlenmesi ile ilgili tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz.” dedi.

Heyet görüşmenin ardından memleketlerine dönmek üzere Gaziantep hava alanına gitti.