Lego Robot Uygulamaları Kursu Başladı

0
Lego Robot Uygulamaları Kursu Başladı

Bübülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içerisinde bulunan Katre Sanat Merkezinde 9-16 yaş gurubu öğrenciler için ücretsiz Lego Robot Uygulamaları kursu başladı.

Bilgisayar öğretmeni Harun Bayseçkin öncülüğünde başlayan Lego Robot kursu Katre Sanat Merkezinde hafta sonları yapılıyor. Kursa 9-16 yaş gurubundan 18 öğrenci katılıyor. Kurs ile ilgili bilgi veren Harun Bayseçkin Lego ile modellenebilir basit makineler yaptıklarını belirterek; "Öğrencilerimiz ilk aşamada fen derslerinde kullandıkları çıkrıkları, makara sistemleri veya günümüzde kullanılan teknolojik uygulamaların maketini yapıyorlar. Bir sonraki aşamada robot kısmına geçilecek. Bu aşamada programlanabilir beyin ve sensörler vasıtasıyla basit robotlar tasarlayacaklar. Bu robotlar rengi, ısıyı, ışığı hisseden, sesi hisseden, sese duyarlı, istenilen komutları yerine getiren cihazlar. Kursumuz iki haftadır devam ediyor ve şu anda robot kısmına çok yaklaştılar. Birkaç hafta içerisinde robota kısmına geçecekler. Daha sonraki haftalarda ise robot programlamaya geçeceğiz. Kursumuz haziran ayı içerisinde tamamlanmış olacak. Kurs tamamlandığında çocuklarımız; robotların nasıl çalıştığını, nasıl programlandığını, çalışmaları için nelerin gerektiğini, bunun yapılabilir olduğunu ve kendilerinin de bunu yapabileceklerini öğrenecekler. Kurs bitiminde sınıf olarak robotik uygulamalar yarışmalarına katılacağız" dedi.

 

Bübülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içerisinde bulunan Katre Sanat Merkezinde Gitar, Bağlama, Keman, Ney, Filografi, Tezhip, Ebru, Mozaik ve Tiyatro kursları yapılıyor.