Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Kuveyt Kalkınma Fonu’ndan Bülbülzade Vakfı’na ziyaret

Kuveyt Kalkınma Fonu’ndan Bülbülzade Vakfı’na ziyaret

0
Kuveyt Kalkınma Fonu’ndan Bülbülzade Vakfı’na ziyaret

Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonu’ndan Nawaf Al Mahamil, Osama Dabbagh ve Ahmad Al Mujaliami’nden oluşan heyet Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonundan Nawaf Al Mahamil, Osama Dabbagh ve Ahmad Al Mujaliami’nden oluşan heyet Bülbülzade Vakfı'na ziyarette bulundu.

9 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonu yasal danışmanı Nawaf Al Mahamil, ekonomik danışmanı Osama Dabbagh ve mühendislik danışmanı Ahmad Al Mujaliami yer aldı.

Ziyarette vakıf başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyet üyeleri Lübnan ve Ürdün’de Suriyeli mültecileri ziyaret ettiklerini belirterek, Türkiye’deki Suriyelilerin oralara göre çok daha iyi olduğunu dile getirdiler. Fon olarak eğitim ve sağlık alanında Suriyeli mültecilere destek olmayı amaçladıklarını belirten heyet üyeleri bu alanda Türkiye’de ortak proje yürütmek istediklerini belirttiler.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ise önümüzdeki dönemde yardım çalışmalarını okullar üzerinden yürütmeyi planladıklarını, bu şekilde eğitime katılmayan hiçbir Suriyeli çocuğun kalmamasını amaçladıklarını vurguladı.

Aldemir yaptığı açıklamada, “Öğrencilere dönük Arapça hazırladığımız eğitim setleri var. Bunları Suriye okullarına dağıtıyoruz. Şu an İslam dünyasının geleceği açısından ele almamız gereken en önemli konu eğitimdir. Biz Suriye’de yetimleri, çocukları eğitemezsek yarın barış ortamı olduğunda bunlar sorun olarak karşımıza çıkacaktır. Bizler Müslümanız, sorumluluklarımız var. Bugün bazı emperyalist ülkeler Suriye’den üstün zekâlı çocukları toplayıp ülkelerine götürüyorlar. Bu çocukları eğitemezsek, DEAŞ ve diğer değişik çeteler bunları kumpasa düşürecekler. Bu konuda her türlü imkân ve tecrübe paylaşımına hazırız” dedi.

Görüşmenin ardından heyet üyeleri Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdi.