Ana Sayfa Kuruluşlar Kutlu Doğum Coşkusunda Ramazan Kayan Konferansı

Kutlu Doğum Coşkusunda Ramazan Kayan Konferansı

0
Kutlu Doğum Coşkusunda Ramazan Kayan Konferansı

Osmaniye Müftülüğü’nün desteğiyle; Osmaniye İlim Sanat Kültür Derneği tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası 17 Nisan Pazar günü gerçekleşti.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 17/04/2011 Pazar günü Osmaniye Müftülüğü’nün desteğiyle; Osmaniye İlim Sanat Kültür Derneği tarafından Ahmet Sekip Ersoy Konferans Salonu’nda  ilahiyatçı-yazar Ramazan KAYAN’ın katıldığı “Peygamberimizin Şefkat ve Merhameti” konulu konferans düzenlendi.

Sunuculuğunu Ökkeş KIRAÇ’ın yaptığı program, Musa ÇİFTÇİ’nin Kur’an tilavetiyle başladı. Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyesi Necati KARATAŞ’ın Açılış konuşmasıyla devam etti. KARATAŞ, “Günümüzde Peygamberimizi gereği gibi tanımaya çok ihtiyacımız var. Dernek olarak, çocuklar, gençler, yetişkinler ve ailelere yönelik çalışmalarımızda bu amaca hizmet etmeye gayret ediyoruz.” dedi.  Programda Evde Karakter Eğitimi Çalışması Anasınıfı Öğrencilerinin gösterisi, büyük beğeniyle izlendi.

Daha sonra Ramazan KAYAN, kürsüye gelerek konuşmasını yaptı. KAYAN “Peygamberimizin merhamet ve şefkat içermeyen hiçbir anı yoktur. O, Rahmetel-lil Alemin’dir. Yüreklerimizi O’nun rahmetine açık tutmamız gerekiyor.  O’nun şefkatine, şefaatine nail olmak için önce “Anam babam sana feda olsun Ya Resulullah” dememiz lazım. Bizler, Son Elçi’nin elçisi olmalıyız. Bugün bazı yerlerde pasifize ve mistisize edilmiş bir Peygamber anlatılmaya çalışılıyor. Kutlu doğum, yeni bir doğuşun,dirilişin,direnişin müjdecisi oluyorsa gerçek anlamını buluyordur. Bizlerin Peygamber Efendimize, O’nun değerlerine hayatını arzetmesi gerekmektedir. O’nun kurduğu Şefkat ve merhamet medeniyetinin hayatımıza yansıması lazımdır. Eğer hayatımızı şu 4M Formulüne uyarlayabilirsek, O’nun izinden gidiyoruz demektir. Bunlar: 1- Merci: Kur’an 2- Mimar: Muhammedi Sünnet, 3- Model: Ehli Beyt 4- Metod: Siyer-i Nebi” dedi.

            Program, Ramazan KAYAN,programın   sponsoru  Bilim Koleji Kurucu Müdürü Celal DEMİR ve ŞENMAR Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turan SAMYÜREK’e plaket verilmesi ile son buldu.