Ana Sayfa Kuruluşlar Kutlu Doğum Coşkusu Devam Ediyor

Kutlu Doğum Coşkusu Devam Ediyor

0
Kutlu Doğum Coşkusu Devam Ediyor

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği, Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde 27 Nisan Cuma akşamı Halk Eğitim Merkezinde Kutlu Doğum programı gerçekleştirdi.

Sunuculuğunu Ufuk Eğitim Derneği Akademik Destek Komisyonu üyesi Ahmet YETER’in yaptığı konferans İmam Mehmet CEMİLOĞLU’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra derneğin tanıtım slaydı izletildi. Arkasından Ufuk Eğitim Derneği Başkanı Cemil MARATUK Peygamber ve getirdiği mesajı konu eden kısa bir selamlama ve açılış konuşması yaptı.

Ufuk Eğitim Derneği Evde Karakter Eğitim Öğrencilerinin hazırladığı etkinlikler büyük bir beğeniyle izlendi. İlk olarak Kırk Yaşındasın şiirini okuyan öğrenciler, daha sonra Peygamber Efendimizden seçme Hadisler okudular. Flüt eşliğinde Şehit Türküsü’nün söylenmesinin ardından Derneğin Kültür Komisyonu Başkanı Serdar ÇİFT ve Kızı Fatma Nur Bağlama eşliğinde 571 adlı çocuk ilahisini seslendirdiler.

İlçe Büyük Camii İmamı Abdulhamit EKMEN’in konuşmalarına geçildi. Konuşmasına salâtu şerifle başlayan EKMEN, Peygamberin yaşantılarından örnekler vererek, Peygamberin ashabına ve ailesine nasıl davrandığını anlattı. Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini vurgulayan Abdulhamit EKMEN konuşmasını yine salâtu şeriflerle bitirdi.

Program, sunucu Ahmet YETER’in katılımcılara teşekkür etmesi ile birlikte sona erdi.