Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Kurtuluş Ormanı’nda Badem Hasadı Başladı

Kurtuluş Ormanı’nda Badem Hasadı Başladı

0
Kurtuluş Ormanı’nda Badem Hasadı Başladı

250 dönüm arazi üzerinde bulunan Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı’nda badem hasadı başladı.

Geliri vakıf çalışmalarında kullanılmak üzere kabuklu bademin kilosu 15 TL’den satışa sunuldu. Detaylı bilgi için: 0537 492 46 48 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Gaziantep-Kahramanmaraş karayolunun 32. km’sinde 250 dönüm arazi üzerinde bulunan Kurtuluş Ormanı’nın çalışmalarına 2008 yılında başlandı. 2009 yılında ise şehrin ileri gelenleriyle açılışı yapıldı. Adını Gaziantep’in kurtuluşundan alan ormana yine Antep savunmasında şehit olanlar anısına 30 bin fidan dikildi. Kurtuluş Ormanı’na bugüne kadar: 20 bin adet Çam, 7 bin 400 adet Badem, 2 bin adet Nar, 600 adet Üzüm fidanı dikildi.

Uzun ve yorucu geçen bakım çalışmalarının ardından Kurtuluş Ormanı’ndaki fidanlar büyüdü ve meyveye durdu. Daha sonra da badem hasadı başladı.

Tamamen doğal ortamda organik olarak yetiştirilen bademin faydaları saymakla bitmiyor. Son derece yüksek besin ihtiva eden badem; E vitamini, kalsiyum, fosfor, demir ve magnezyum açısından zengin bir kaynaktır. Ayrıca, çinko, selenyum, bakır ve B3 vitamini içerir. Diğer bütün türleriyle karşılaştırıldığında besin değerleri ve faydalı bileşenleri ile ön plana çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.