'Kur'an'da Zikir' Konferansı

0
119

Programa konuşmacı olarak katılan Mehmet Alptekin “Allah’ın emir ve yasakları doğrultusunda yaşayan mü’minin her hali zikirdir”. dedi

Hanımınçiftliği Eğitim Derneği’nin düzenlediği ve konuşmacı olarak Mehmet Alptekin hocanın katıldığı ‘Kur’an’da Zikir’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda HAN-DER(Hanımınçiftliği Eğitim Derneği) adına Yasin Çamur bir açılış konuşması yaptı. HAN-DER’li gençlerin okuduğu şiirden sonra her Perşembe HAN-DER seminer salonunda tefsir programı yapan İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Hüseyin Polat kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Polat’ın konuşmalarının ardından Malatya’nın saygın ilim adamlarından Mehmet Alptekin Hoca, ‘Kur’an’da Zikir’ konulu konferansını gerçekleştirdi. Allah’ın emir ve yasakları doğrultusunda yaşayan mü’minin her halinin zikir olduğunun altını çizen Alptekin hoca, konuyla ilgili Ayet-i Kerimeleri sıralayarak tefsirlerini yaptı. “Her Müslüman’ın günde en az bir sayfa Kur’an-ı Kerim okuyarak hayatına aktarması gerekir. Çünkü Kur’an-ı Kerim, okuyup hayatımıza uygulayalım diye inmiştir. İşte zikir budur. Namaz kılarken ve diğer ibadetleri yaparken Allah’ı görüyormuşçasına ihlâsla yapmak gerekir. İşte zikir budur. Allah’ı görür gibi kulluk yapmak ve kendimize çekidüzen vermektir” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Katılımın yüksek olması nedeniyle misafirler salona sığmadı. Gecenin sonunda HAN-DER Ezgi Grubu birbirinden güzel ezgiler seslendirdi.