Kur’an-ın Anlamı İle Buluşmak

0
Kur’an-ın Anlamı İle Buluşmak

Kuranı Anlama Platformu tarafından bu yıl 4.sü yapılacak olan Kuranı Kerim Meal bilgi yarışmasına çok az bir süre kaldı.

Yarışmayı Elbistan’da kısa adı Çınar-Der olan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği birlikte organize ediyorlar.

Yarışma ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çınar-Der yarışma sorumluları Faruk Erbaş ve Aslan Kuş, yarışmanın 7 Ekim 2012 Pazar günü saat 10:00 da Elbistan Orta Okulunda yapılacağını, yarışmada test usulü 100 ayet sorusu sorulacağını ve ilk üçe girenlere altın ödülü verileceğini belirttiler.

 Bu yarışmanın kesinlikle kaybedeninin bulunmayacağı, hayat rehberimiz olan Kuranı Kerimi daha iyi anlama noktasında bir çaba olduğu belirtildi. Ne yazık ki evlerimizde mutlaka Kuranı Kerim bulunmasına rağmen anlamını, bizlerden ne istediğini, Peygamber Efendimiz ve sahabelerin Kurana yaklaşımlarının nasıl olduğunu bilenimizin çok az olduğu dönemleri yaşıyoruz. İşte Türkiye genelinde yapılan bu çalışmanın kitabımızı daha iyi anlamaya yönelik çabalar olduğu bilinciyle hareket etmeliyiz.

Açıklamanın devamında sonuçların internet üzerinden açıklanacağı, yarışmacıların birkaç gün içerisinde soru ve cevaplarını siteden karşılaştırabilecekleri aynı zamanda önümüzdeki dönem yarışması için şimdiden hazırlanmaya başlamaları ve bu çalışmanın tanıtımında destek olmaları istendi.

Açıklamanın ardından Çınar-Der ve İHL Mezunları Derneği olarak yarışmacılara başarılar dilendi.