Kültür Komisyonları Toplandı

0
163

Anadolu Platformu Akdeniz Bölgesi Kültür Komisyonları toplantısı 4 Mart Pazar günü Payas’ta Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde yapıldı.

Toplantıya Adana, Mersin, Reyhanlı, Osmaniye ve Tarsus’tan katılım oldu. Komisyonlar önce yerel çalışmalarını ve planlarını anlattılar. Daha sonra internet siteleri, kütüphane ve Kutlu Doğum etkinlikleri hakkında görüşler belirtildi. 

Komisyonlar, Kutlu Doğum’da salon programlarının anlamlı olduğunu fakat Peygamber’in (sav) hayata geçirilmesi açısından çok yetersiz olduğunu ifade ettiler. Hadislerle Yaşamak başlığı altında komşu, akraba ve yetim ziyaretleri, cemaatle namaz ve kabir ziyaretleri gibi nebevi pratiklerin öne çıkarılacağını belirttiler. Ayrıca otobüs firmaları ve esnafla Kutlu Doğum sürecinde birkaç gün indirimli satış talebinin görüşülmesi, Nebi’yi (sav) anlatan “O bir çocuktu” filminin izlenip tahlil edilmesi, şiir ve naat yarışmaları, fidan dikimi, kitapçık ve kartela çalışmalarının olacağını söylediler.

Gençleri sosyal medyaya terk etmek yerine onlarla birlikte İslami değerlerimizi koruyarak var olmak anlayışını benimseyen komisyonlar facebook’ta kısa adı APAK olan Anadolu Platformu Akdeniz Kültür Grubu’nu kurdular.

 

HABER / Anadolu Platformu Akdeniz Bölgesi Kültür Komisyonları