Külliye İçin İmzalar Atıldı

0
169

Burkina Faso’da yapımı planlanan Külliye için Burkina Faso merkezli OSEH Derneği ile İyilikder arasında protokol imzalandı.

İyilikder hayırseverleri tarafından Burkina Faso’da yapımı planlanan Külliye ile ilgili Burkina Faso merkezli OSEH Derneği ile İyilikder arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İyilikder Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bahar ve OSEH Yönetim Kurulu başkanı Nuh Sawadogo tarafından imzalanan protokol töreninde İyilikder Yönetim Kurulu üyesi Ömer Çiçek ve Genel Sekreter Mustafa Çaylı da hazır bulundu.

Yapılacak Külliye içerisinde 50 kişi kapasiteli yetimhane, 100 öğrenci kapasiteli okul, 100 m2 camii ve özellikle yetişkinlere yönelik mesleki eğitim sınıfları bulunacak.

Külliyenin içerisinde yer alacak okulda hem yetimler hem de dışarıdan öğrenciler eğitim alabilecekler. Resmi prosedürlere uygun bir şekilde eğitim verecek okulun bulunacağı projenin Burkina Fasolu yoksullara umut olması bekleniyor.

Külliye içerisindeki mesleki eğitim sınıflarında Burkina Faso’da ihtiyaç hissedilen mesleklere yönelik eğitimler de verilecek. Eğitimde başarılı olanlara, geri dönüşümü farklı yoksullara verilmek üzere micro kredi imkânı sunularak iş kurmalarına olanak sağlanması hedefleniyor.

Yetimlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak Külliyenin 2017 yılı sonunda başlayıp 2018 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.