Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Körfez’de Salı Semineri Başladı

Körfez’de Salı Semineri Başladı

0
Körfez’de Salı Semineri Başladı

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Geleneksel Semineri’ni 11 Aralık 2012 Salı günü başlattı.

Seminer davetlisi Eyüp Bayer ‘Ölüm ve Ahiret’ Konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Bayer konuşmasında, bizler gerçek anlamda Allah’ı ve Ahiret gününü tefekkür etmiyoruz, Mülkminler hayatın akışına kapılıp gitmişler. Biz mülkminler olarak varsa yoksa dünya hayatı dünyalıklarla hayatımızı dolduruyoruz.

Hâlbuki günlük hayatımızda işlerimizi Allah’ı ve Ahiret gününü düşünerek yapmalıyız. Bunun karşılığını Ahirette alacağız. Cehennem’den kaçmak için ne yapıyoruz?

Namazlarda, gittiğimiz ve katıldığımız sohbetlerde hayatımızda neler değişiyor? Bunu hiç tefekkür ediyor muyuz? Günlük yaşantımızda dünya zevklerine kapılıp gitmişiz.

Şimdiki zamanda, bir toplumda ölümden bahsettiğin zaman ‘aman dur ölüm deyip de ağzımızın tadını kaçırma’ diyorlar. Çünkü ölüm gerçek, hesap günü var. Yaptıkları geliyor mülkminlerin aklına. Nedense ölüm yokmuş gibi yaşantılarına devam etmek istiyorlar.

Bunun için en ince detaya kadar düşüneceğiz. Allah’ın melekleri var. Yeryüzünde iyilikleri ve kötülükleri yazarlar. Namazlarda selam veririz sağımıza solumuza, Melekler alırlar selamımızı. Yarabbi bu kulunu koru, bu kul iyi bir kul diye şahitlik yapacaklar diye sözlerine devam etti.

Seminer Eyüp Hocanın Kur’an tilaveti ve duasıyla son buldu.