Körfez Kitap Kafe Törenle Açıldı

0
330

Körfez Derneği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında gençlere yönelik Körfez Kitap Kafe Dörtyol’da açıldı.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle “Gençlerimiz Kendini Geliştiriyor Projesi” kapsamında oluşturulan Körfez Kitap Kafe 02 Aralık Cumartesi günü törenle hizmete açıldı.

Açılışa, Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, İl Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Cüneydoğlu, İlçe Gençlik Müdürü Selçuk Kayhan, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak ve yazar Metin Önal Mengüşoğlu katıldı. Bölgenin STK Başkanları ve halkın da yoğun ilgisi ile açılış gerçekleşti. Açılıştan sonra yazarlar okurlarla hasbihal yaptı.

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneğince bakanlığın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlanan proje çerçevesinde açılan kafede gençler, rahat ortamda kitap okuyabilecek, ücretsiz çay ve kahve içebilecek.

Dernek yetkilisi Osman Öz, Sanayi Mahallesi’ndeki kafenin açılışında, gençlere kitap okuma hizmeti verdikleri için mutluluk duyduklarını belirtti.

Özellikle lise ve üniversiteye gidecek gençlerin kafeden yararlanacağını ifade eden Öz, “Bu kafe, ev ortamını aratmayacak. Zaman zaman çeşitli yazarlarımızın katıldığı imza günleri ve söyleşiler düzenlenerek gençlerimizin sosyalleşmesi sağlanacak. Kafemizde 3 bin kitap mevcut ancak sayı günden güne artacaktır” dedi.

Öz, gençlerin kitapları evlerine de götürüp okuyabileceğini, ardından teslim edebileceğini söyledi. Körfez Kitap Kafe 7 gün açık olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz