Körfez Derneği’nden EKE Yılsonu Etkinliği

0
203

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği EKE Komisyonu yılsonu etkinliği düzenledi.

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği EKE (Evde Karakter Eğitimi) Komisyonu, İsdemir Çok Amaçlı Konferans Salonunda EKE yılsonu etkinliği düzenledi.

Etkinliğin açılış konuşmasını Payas Milli Eğitim Müdürü Eray Sarı yaptı. Sarı yaptığı konuşmada; “İnsanların, çocuklarının TEOG’una, LYS’sine verdiği önemi, dini bir karakter kazanması için de vermesi gerektiğini” söyledi.

Programda, Rukiye Güzel ve Sema Günaslan adlı öğrenciler Bakara Suresinin son ayetleri olan Amene’r-Rasulü’nün tilavetini yapıp mealini okudu.

Etkinlikte Osman Öz Hoca ise günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

Yılsonu etkinliğinde Aysun Çatar Yasin Suresinin 1. sayfasının tilavetini yaparken, Ercin Yılmaz, Ebrar Yılmaz ve Zehra Talçın “Yetim Kızı” ilahisini okudular.

Rüveyda Akkutlu, Şehit Ömer Halisdemir’in “30 Kurşun” şiirini seslendirdi. Esra Tolu Hucurat Suresinin 9. ayetinin tilavetini yaptı. EKE öğrenci grubu daha sonra “Vatan İçin Direnişteyim” sahnesini canlandırdı.

Rabia Güzel’in “Anlamlı Sözler” okuduğu ekinlikte; Reyyan Yılmaz adlı öğrenci “Vatan Bölünmez Bayrak İnmez” adlı şiiri seslendirdi. Daha sonra 1. sınıf öğrencileri toplu olarak “Birsin Allah’ım” ilahisini söylediler.  

Evde Karakter Eğitimi öğrencileri haftada bir; Kur’an-ı Kerim, Sure Ezberi, İlmihal, Siyer ve Adab-ı Muaşeret gibi dersleri öğrenmek için eğitim alıyorlardı.  

Resim ve şiir yarışmasında dereceye giren EKE öğrencilerine EKE Komisyon Başkanı Nisa Öz tarafından çeşitli hediyeler verildi. EKE yılsonu programı EKE öğrencilerinin toplu sunumu ile sona erdi.