Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Körfez Derneği’nde Seçim Heyecanı Yaşanacak

Körfez Derneği’nde Seçim Heyecanı Yaşanacak

0
Körfez Derneği’nde Seçim Heyecanı Yaşanacak

Körfez Derneği Yönetim Kurulu, 22 Mart Pazar günü saat 19.30’da Payas Nursan Anadolu Lisesi’nde Olağan Genel Kurul yapılacağını duyurdu.

Körfez Derneği 3 yılda 1 defa, gizli oy ve açık sayım usulü ile Genel Kurul yapıp Dernek Yönetim Kurulu'nu belirliyor. Yeni Yönetim Kurulu seçimden sonra kendi arasında seçim yaparak Yönetim Kurulu Başkanı'nı belirleyecek.

Şubat ayından beri seçime katılacak adaylar için dernek üyeleri ve gönüllüleri arasında temayül yoklaması yapıldı. Buna göre Yönetim Kurulu üyeleri temayül gösterilen üyelerle teker teker görüşüp bu seçimde aday olmalarını talep ediyor.

Yapılacak seçimde Yönetim Kurulu için 7 asıl üye seçilecek. Yeni Yönetim Kurulu Körfez Derneği'nin İskenderun – Erzin arasındaki çalışmalarını koordine edecek ve kurucu üyesi olduğu Anadolu Platformu'nun bölgesel, ulusal ve uluslararası çalışmalarına katılım sağlayıp destek verecek. Körfez Derneği ayrıca İskenderun – Dörtyol arasında çalışma yapan Sivil Toplum Kurumları'ndan teşekkül eden Hatay Sivil İrade Platformu'nun da kurucu üyesi olup İslam Milleti'nin tüm renklerinin yaptığı müsbet çalışmalara can-ı gönülden destek vermeye devam edecek.