Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Körfez Derneği’inde Kardeşlik Pikniği

Körfez Derneği’inde Kardeşlik Pikniği

0
Körfez Derneği’inde Kardeşlik Pikniği

Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gönüllüleri, üyeleri ve kardeş yetim aileleri 2 Eylül 20011 Pazar günü Karayılan Çamlık Park’ta yapılan kardeşlik pikniğinde bir araya geldi.

Piknikte yetim ailelerimiz, gönüllü ve üye ailelerimiz oynanan oyunlarla yarışmalarla doyasıya eğlendiler. Çocukların katılımı ile yapılan çuval yarışı, yumurta taşıma, yoğurt yeme, halat çekme yarışlarında tatlı rekabetler yaşandı ve birincilere kitap hediye edildi.

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kara bu pikniğin derneğin ‘Kardeş Yetim Aile Projesi’ kapsamında gerçekleştirildiğini belirterek proje hakkında kısaca bilgilendirmede bulundu. Kara “Kardeş Yetim Aile Projesi ile yetim ailelerimiz gönüllü ailelerimiz ile kardeş edindirilmektedir. Projede aylık minimum 40-50 TL’lik bir yardım öngörülmektedir. Kardeş aile edinen ‘gönüllü aile’ mümkünse ayda bir en azından 2 ayda bir kardeş yetim ailesini ziyaret etmekte hal ve hatırlarını sormaktadır. Bu çerçevede yetimlerimiz ziyaret edilmekle yalnız madden değil manevi olarak da yanlarında olunmaktadır. Özellikle Ramazan ayında olmak üzere ailelerimiz kendi evlerinde veya gönüllü ailelerimizin evlerinde misafir edilerek iftar yemeklerinde ağırlanmaktadırlar. Kısacası projemiz ile yetimlerin sadece maddi yardım boyutu ile değil, ziyaret, misafir edilme, eğitim vb. olmak üzere gücümüzün yettiği kadarıyla sorunları ile hemhal olunarak yanlarında olunmaktadır. Projeye herkesin katılımının sağlanması için esnek bir yapı öngörülmüştür. Madden imkanı olan ancak yeterli zamanı olmayan gönüllü aile zamanı olan ancak madden destek imkanı olmayan bir başka gönüllü aile ile birleşerek, bir yetim aileyi kardeş edinebilmektedir.” dedi.

Yetimlere destek olabilecek tüm gönüllüleri projemize katılmaya bekliyoruz.

Detaylı bilgi için: KÖRFEZ EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

İrtibat Tel: 0 326 755 60 63