Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Körfez Derneği Peygamberimizi Anma ve Yaşatma Programı düzenledi

Körfez Derneği Peygamberimizi Anma ve Yaşatma Programı düzenledi

0
Körfez Derneği Peygamberimizi Anma ve Yaşatma Programı düzenledi

Program 11 Mayıs Pazar günü İsdemir Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 

Yıl boyu özveri ile eğitim alan çocuklar o gece çiçek gibi açıp yeşerdiler. Katılımın yoğun olduğu programda misafirler salona sığmadı ve dışarıda kalanlar oldu.

On üç sınıfın ayrı ayrı sunum yaptığı programda EKE öğrencileri birbirinden anlamlı skeçler sundular. Programda Resulullah’a (sav) yazılan duygu yüklü mektuplar, dualar, şiirler ve ilahiler okundu. Dördüncü sınıf öğrencilerinin hazırlayıp misafirlere sorduğu sorular ilgi ve beğeni ile izlendi.

Beyza Çiçek’in sunduğu program Yusuf Bayer’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ve meali ile başladı. Dernek Başkanı Mustafa Çetin açılış konuşmasında EKE çalışmalarının önemine vurgu yaptı. Program ana sınıfı öğrencilerinin okuduğu ilahi ile devam etti. İkinci sınıf öğrencileri Peygamber’in (a.s.) özelliklerini anlattılar. Birinci sınıf öğrencileri Hz Musa’ya olan inancından dolayı ateşe atılan Maşite Hatun’un hikayesini skeç olarak sundular. Ebrar Gül’ün çocukça namaz skeçi programa renk kattı. Üçüncü sınıf öğrencileri Nebi (as)’ın zor anlarda okuduğu duaları arapça ve meali ile sundular.

Emeği geçen tüm eğitimcilere, sevgili çocuklarımıza ve destek olan ailelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.