Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Körfez Derneği Gençlik Komisyonu 11 Mayıs Pazar günü bir piknik organizasyonunda bir araya geldi

Körfez Derneği Gençlik Komisyonu 11 Mayıs Pazar günü bir piknik organizasyonunda bir araya geldi

0
Körfez Derneği Gençlik Komisyonu 11 Mayıs Pazar günü bir piknik organizasyonunda bir araya geldi

Dörtyol, Payas ve İskenderun’dan pikniğe katılan 100 kadar genç dostluklarını pekiştirme fırsatı buldu.

 

Körfez Derneği Gençlik Komisyonu 11 Mayıs Pazar günü bir piknik organizasyonunda bir araya geldi. Dörtyol, Payas ve İskenderun’dan pikniğe katılan 100 kadar genç dostluklarını pekiştirme fırsatı buldu. Gençler yüzme, salıncak, yumurta yarışı gibi etkinliklerle güzel vakit geçirdiler.

Gün içinde düzenlenen sohbetlerde Osman Öz Ashab-ı Uhdud olayında başrolde davetçi bir gencin olduğunu belirtti. Ashab-ı Kehf kıssasında bir davası olan üç beş gencin dert edindikleri için Roma’da Allah’ın dininin yükselişi için yaptıkları mücadelede neleri başarabilecekleri üzerinde durdu. Eyüp Bayer ise sunumunda gençlerin aynı Peygamberler gibi tertemiz olduklarını vurguladı ve günaha batmadan, haramdan uzak kalarak geçirilecek bir hayatı herkesin arzu edeceğini, gençlerin ise bunu yapmak için önlerinde hala imkan olduğunu anlattı. Son olarak Murat Şahin, gençlerin Rabb’lerine karşı, ailelerine karşı, topluma karşı ve içinde bulundukları camiaya ya da kuruma karşı sorumluluklarını anlattı.

Piknik, yapılan halat çekme yarışı ve voleybol karşılaşmaları ile son buldu.