Ana Sayfa Kuruluşlar Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Körfez Derneği 4 ilçede 8 Program Düzenledi

Körfez Derneği 4 ilçede 8 Program Düzenledi

0
Körfez Derneği 4 ilçede 8 Program Düzenledi

Körfez Derneği Araştırmacı Yazar Abdullah Yıldız ile İskenderun, Payas, Dörtyol ve Erzin’de 28 ve 29 Nisan tarihlerinde toplam 8 program düzenledi.

Abdullah Yıldız, İskenderun, Payas, Dörtyol ve Erzin’de iki okulda lise öğrencilerine namaz bilinci ile ilgili toplam 7 sunum yaptı.

 

Körfez Derneği öğrencilere ücretsiz olarak Abdullah Yıldız’ın Haydi Namaza adlı kitabını dağıttı. Ayrıca 28 Nisan akşamı Payas’ta Nursan Anadolu Lisesi’nde Körfez gönüllülerine Hz Şuayb’ın davet mücadelesini anlattı.

 

Abdullah Yıldız, "Her derde devadır namaz, namaz kılınan bir toplumda piskoloğa gerek yoktur. İlaç gibi bir namaz nasıl kılınır? Kıldığın namazın farkına varırsan namazdan randıman alabilirsin. Hz Ömer namaz kılmayan Müslüman değildir demiştir. Yapılan bir ankete göre Türkiye’de Müslümanların %75’i namaz kılmıyor, namaz kılanların %75’i sabah namazı sorunlu. Osmanlı 1917’de Kudüs’ü terk etti. Bir ziyaretimiz sırasında bir Filistinli yanımıza geldi, tomarla eski anahtar çıkardı, neredesiniz, gelin emanetinize sahip çıkın dedi. İlk hesap namazdan olacak, namazdan kaybeden davayı kaybeder, namaz müminin miracıdır, cennetin anahtarıdır. Müminle kafir arasındaki perde namazdır. Namazda kopanlara çare: her namazı son namazını kılar gibi kıl, bu niyetle niyetlen ve kıl, namazda ayetlerin anlamlarını da düşün" dedi.