Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Konya’da sol grupların saldırıları kınandı

Konya’da sol grupların saldırıları kınandı

0
Konya’da sol grupların saldırıları kınandı

Akademik Düşünce Topluluğu ve Anadolu Öğrenci Birliği’ne bağlı üniversiteli öğrenciler, sol grupların Müslüman öğrencilere yaptığı saldırılarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Akademik Düşünce Topluluğu ve Anadolu Öğrenci Birliği’ne bağlı Konya’da okuyan üniversiteli öğrenciler, Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü Gökkuşağı AVM önünde son zamanlarda sol gruplar tarafından Müslüman öğrencilere yapılan saldırılarla ilgili ''Müminler ancak kardeştir'' sloganıyla bir basın açıklaması yaptı.

Üniversite öğrencileri tarafından yapılan basın açıklamasına katılım yoğun oldu. Basın açıklamasını Selçuk Üniversitesi Akademik Düşünce Topluluğu ve Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Şeyhmus Sarıdoğan yaptı.

Sarıdoğan basın açıklamasında, “son zamanlarda İTÜ, Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve son olarak Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi'ndeki Müslüman kardeşlerimizin yaptığı çalışmalar engellenmeye çalışılıyor. Bizler burada saldırıya uğrayan kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve üniversitelerdeki çalışmalarımızın engellenemeyeceğini beyan etmek için toplandık” ifadelerine yer verdi.

Üniversiteli öğrenciler, “Sol Faşizme, Tahakküme ve Zorbalığa Karşı Müslümanlar Omuz Omuza” sloganının yer aldığı bir pankart açtılar. Soğuk havaya rağmen katılımın yoğun olduğu basın açıklamasında sık sık tekbir getirilerek slogan atıldı.

Şeyhmus Sarıdoğon, “Şunun altına kalın çizgilerle çizmek isteriz ki, Biz hak ve adalet perspektifiyle baskı ve zorbalık gibi insanlık onuruyla bağdaşmayan yöntemleri reddederek herkesin özgür bir şekilde düşünceleri doğrultusunda çalışma yapmasını savunuyoruz” ifadeleriyle basın açıklamasını bitirdi.

Basın açıklaması sonunda topluluk olaysız bir şekilde dağıldı.