Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Konya’da Fotoğraf Sergisi

Konya’da Fotoğraf Sergisi

0
Konya’da Fotoğraf Sergisi

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyesi Anadolu Öğrenci Birliği yurt genelinde açtığı fotoğraf sergilerine bir yenisini daha ekledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Konya Temsilciliği ve İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi tarafından açılan sergiyi Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkan Yardımcısı Necati Karataş ile Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar ve Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan’da ziyaret ederek desteklerini belirttiler.

Sergi öncesinde Anadolu Öğrenci Birliği adına basın açıklamasını okuyan Sümeyye Arıtürk ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

ÖZGÜR VE ADİL BİR SURİYE

İnsanca Bir Yaşam Umuduyla Sokağa Dökülen Mazlum ve Kardeş Suriye Halkı Desteğinizi ve Dualarınızı Bekliyor!

70 binden fazla Suriyeli kardeşimiz Esed rejiminin mermileri ve bombalarıyla can verdi. Milyonlarca mülteci ve 250 binden fazla kayıp ve tutuklu var. Katliamlar devam ederken, dünya suskun, dünya sessiz.

Özgürlük ve adalet ayaklanmasının 2. yılı biterken, kardeşlerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Türkiye’yi, Suriye halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz.

Bizler Suriye halkının özgürlük mücadelesinde bir dönüm noktası olan Gazap Günü’nü anmak için 18 Mart-25 Mart arasını Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası ilan ediyoruz.

Bu kapsamda 18 Mart’tan itibaren başlayan faaliyetlere tüm halkımızın desteğini bekliyoruz. Unutmayalım ki Suriye’de ölen bebeklerle, çocuklarla, kadınlarla ve erkeklerle beraber insanlık da ölüyor.

Gelin insanlığın yere düşen onurunu birlikte ayağa kaldıralım. Suriyeli kardeşlerimize destek olalım. Sesimizi Suriye halkının özgürlük ve adalet talepleri için yükseltelim.

Tek isteğimiz Özgür bir Suriye…

SURİYE HALKIYLA DAYANIŞMA PLATFORMU, ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ KONYA TEMSİLCİLİĞİ, İLİM YAYMA CEMİYETİ KONYA ŞUBESİ

Twitter: /SuriyeHalkiyla

Facebook: /SuriyeHalkiyla

YouTube: /SuriyeHalkiyla