Komisyonlar Toplantısı Yapıldı

0
Komisyonlar Toplantısı Yapıldı

Akdeniz Derneği olarak ortalama 3 ayda bir yapılan Komisyonlar toplantısı 27 Mart Çarşamba günü yapıldı.

Derneğin Seminer salonunda gerçekleşen istişare toplantısına Dernek Komisyon Başkan ve üyelerinden oluşan yaklaşık 40 kişi katıldı.

Komisyonların istişare toplantısı Din Görevlisi M. Ali Aksüt Hocanın Kur’an ı Kerim tilavetinin ardından Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yalçınkaya’nın geniş bir ufka sahip olmanın ve geleceğe umutla bakmanın önemine vurgu yapan sunumuyla başlandı.

Daha sonra Aile Komisyonu adına Komisyon Başkanı Ali Erden söz alarak Ailenin toplumun temel taşı olduğunu söylediği konuşmasında yaklaşık 20 civarında aile ile 15 günde bir dini ve kültürel eğitim yaptıklarını, Aile Komisyonunun yaklaşık üç yıl önce faaliyete başladığını ve bu sürecin sonunda kurumsallaşmalarını tamamladıklarını belirtti.

Kültür Komisyonu adına söz alan Kültür Komisyonu Başkanı Abdullah Polat’ta Akdeniz Derneği’nin tanıtımı ve üyelerimizin kültürel yönden gelişmesine katkıda bulunmak için faaliyetler ve organizasyonlar yaptıklarını belirterek önümüzdeki dönemde çalışmaların aratarak devam edeceğini belirtti.

Yardımlaşma Komisyonu Başkanı Ekrem Kılıksız Suriyeli 10 aileye bakıldığını 3 yıldan bu yana düzenli yardım paketlerinin dağıtılmaya devam edildiğini, bayramlarda yetim çocuklarına her çocuğa en az 50’şer TL harçlık dağıtıldığını belirterek komisyonu hakkında bilgiler verdi.

Ortaöğretim Komisyonu adına Komisyon Başkanı Murat Özkaya şu an 60 öğrencilerinin olduğunu Anadolu Platformu ile kapların yapıldığını bu kapların çok faydasının oluğunu belirtti. Gönüllü üyelerimizden M. Ali Aksüt bu kapların daha uzun sürmesi temennisinde bulundu.

Bayanlar Komisyonunun da 10 tane sohbet gurubunun 100 bayanla Tefsir dersi, anne çocuk eğitimi gibi çeşitli faaliyetler yaptığını aynı zamanda Açevle iş birliği yapıldığını Bayanlar Üniversite gurubunun da açıldığını belittiler.