Kocaeli, Mezunları İle Buluştu

0
Kocaeli, Mezunları İle Buluştu

A.Ö.B. Kocaeli organizasyonu ve Kocaeli Gökkuşağı Derneği’nin ev sahipliğiyle gerçekleşen geleneksel hale gelmiş mezunlar buluşması 29 Haziran 2013 cumartesi akşam saatlerinde başladı.

Katılmayı çok istedikleri halde haklı mazeretlerinden dolayı katılamayan mezunlarımızın selam ve iyi niyet mesajlarının hatırlatıldığı buluşmaya Bitlis, Karabük, Antalya, İstanbul, Elazığ, Malatya ve Gaziantep’ten çok sayıda mezun katıldı. Kocaeli Üniversitesinden mezun olanların yanında değişik üniversitelerden mezun olup Kocaeli’de ikamet eden Gökder gönüllülerinin de yer aldığı organizasyonda uzun yıllar önce öğrencilik yaşayanlarla henüz öğrencilerin aynı fotoğrafta olduğu buluşmada duygusal anlarda yaşandı. Geçmişte yaşanmışlıkların günümüze taşındığı, tecrübe ve birikimlerin paylaşıldığı oturumlarda bütün misafir ve ev sahiplerinin gözlerinde mutluluk ve özlem hakimdi.

29 Haziran Cumartesi akşamı henüz öğrenci olan ev sahibinin tecrübesiyle yoğurduğu çiğ köfte ikramıyla başlayan buluşma hasret yüklü sohbetlerle gece yarısına kadar sürdü. Dernek binasına sığmayan konuşmalar-dertleşmeler küçük gruplar halinde sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. 30 Haziran Pazar sabahı yine dernek binasında kahvaltıyla başlayan organizasyonda bütün katılanlar sırasıyla tanışıp geçmişten bugüne düşüncelerini paylaşıp geleceğe dönük hayal ve beklentilerinden bahsettiler.

Renkli anların yaşandığı kahvaltının ardından toplu halde Kocaeli’nin kültürel miraslarından Orhan Camii ziyareti yapıldı. Körfeze en hakim noktada yer alan müthiş bir manzara ziyafeti sunan camide Orhan Gazi döneminden bu yada cuma namazlarında hutbe kılıçla okunuyor. Kılınan öğle namazının ardından sakin ve doğal bir yer olan üniversitenin eski vinsan yerleşkesinde ızgara keyfiyle sohbetler sona doğru yaklaştı. Mezunlar içinde anlam ifade eden vinsan katılanlara dinlenme imkanı da sağladı.

İki günlük organizasyon dernek binasında içilen çayla son bulan herkesin büyük keyif alıp mutlu olduğunu belirttiği veda anında seneye yapılacak olan organizasyonun heyecan ve talebi şimdiden ifade edildi.