Kızlar Yaz Okulunda

0
Kızlar Yaz Okulunda

Gökkuşağı Derneği Ortaöğretim Komisyonu 17 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arası Van Edremit merkez ilçe İmam Hatip Lisesinde 3 haftalık bir yaz okulu tertipledi.

Van Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ortaöğretim Hanımlar Komisyonu 17- Haziran 5 Temmuz tarihleri arası Van Edremit merkez ilçe İmam Hatip Lisesinde 3 haftalık bir yaz okulu tertipledi.

Gerçekleştirilen programda; Kur’an-ı Kerim eğitimi, Adab-ı Muaşerat, Örnek şahsiyetler, Toplum Kuralları, Esma-ül Hüsna, Temel Dini Bilgiler ve Tefekkür Dersleri olmak üzere 8 ayrı dersle öğrencilere hitap edildi. Ayrıca derslerin haricinde oluşturulan; Görsel sanatlar, Spor ve fotoğrafçılık kulüpleriyle de eğitime renk katıldı.

“Müslüman’ca Eğlence” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliklerle çocukların İslam’a katı bir Din algısıyla bakmamaları, sadece belli sınırların var olduğu ve bu sınırlar çerçevesinde çocuklara sevdirerek öğretme metodunun uygulandığı eğitim programında ayrıca; Kumaş baskıları, yumurta boyama, badminton turnuvaları, halat çekme ve yumurta yarışmaları, âmâ etkinliği, geziler ve ödüllü bilgi yarışmaları yapıldı. Programın programa katılan çocukların çok hoşuna gittiği ve velilerine de bir hayli ilgisini çektiği görüldü.   6-18 yaş arası çocukların katıldığı yaz program 5 Temmuz 2013 tarihinde Van Kelesinde yapılan piknikle sona erdi.

Uygulanan programın çocukların çok hoşuna gittiği ve velilerinde bir hayli ilgisini çektiği görüldü.