Kızılay’dan Ülfet Derneği’ne Ziyaret

0
169

Kızılay Genel Merkezi’nden gelen bir heyet, Ülfet Derneği’ni ziyaret ederek, “Toplum Merkezi Projesi” hakkında bilgi vererek destek talebinde bulundu.

Kızılay Genel Merkezi tarafından Suriyeli misafirlere yönelik uygulanan "Toplum Merkezi Projesi" ile ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere Ülfet Derneği Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Ziyarette Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile bir araya gelen Kızılay Toplum Merkezi Proje Sorumlusu Şeyma Demirlikan, Suriyeli misafirlerle Türkiye toplumu arasında entegrasyon sağlamaya yönelik olarak birtakım çabalar içerisinde bulunduklarını ifade ederek sivil toplum kuruluşlarının bu alandaki aktif rollerinden istifade etmek istediklerini belirtti. 

İyilikder ve Kızılay arasındaki işbirliği protokolüne değinen Kılıçparlar, Kızılay heyetine Anadolu Platformu'nun Suriye meselesine bakışını ve saha çalışmalarını aktardıktan sonra Ülfet Geçici Eğitim Merkezi'nde eğitim gören öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.

Yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduklarını söyleyen Kızılay heyeti, ilerleyen günlerde birlikte yapılabilecek işler için uğraş içerisinde gireceklerini vurguladı.